...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Eternal Colour PVC Zemin Kaplama

Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Kalınlık2 mm
Aşınma Tabaka Kalınlığı0,7 mm
Uzunluk Genişliği± 25 m x 200 cm

Çok Yoğun Ticari Yoğun Hafif Endüstriyel Yangın Dayanımı Kayma Direnci

Kataloğu Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Uygulama Talimatlarını Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Cevresel Ürün Beyanı Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

MSDS Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

LRV-DSDC Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

DOP Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Neden Eternal Colour PVC Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

Eternal Colour PVC Zemin Kaplama, size farklı renkleri ve hatta farklı yapıları karıştırarak eşleştirme imkanı vermek için tasarlanmıştır. Tasarım ekibimiz, yeni Eternal koleksiyonu ile dünya çapındaki en popüler renklerden oluşan çok çeşitli bir renk yelpazesi sunuyor.

Step Safety, Sphera, Flotex Color ve Marmoleum Marbled koleksiyonlarında da kullanılan bu yeni renkler, Eternal Colour serisinin, diğer zemin koleksiyonları ile uyum sağlamasını da mümkün kılıyor.

Eternal PVC Zemin Kaplama, çeşitli segmentlerdeki ve uygulamalardaki ihtiyaçlara uyan, günün her anında tercih edilebilecek şekilde tasarlanmış yüksek kalitede heterojen PVC zemin kaplamasıdır. Eternal koleksiyonu çalışma ve yaşam alanlarında rahatlamak, iyileşmek, öğrenmek ve oynamak için daha iyi ortamlar oluşturur. Eternal PVC Zemin Kaplama koleksiyonu kendi içinde kombin yapılarak ya da tek başına kullanılabilecek üç farklı seri sunar; Colour, Material ve Wood… Eternal PVC Zemin kaplama koleksiyonunun güvenilir ve güzel çözümleri kanıtlanmış bir geçmişe sahiptir. Eternal koleksiyonunun tasarım, performans ve sürdürülebilirliğini garanti etmektedir.

Tasarım ve Güven
Uzman tasarım ekibi, herhangi bir projede en yüksek estetik standartlarını karşılayacak en gerçekçi tasarımları Eternal koleksiyonunda bir araya getiriyor.

Performans ve Güven
Eternal’ın dengeli yapısı ve kalenderlenmiş alt tabanı sayesinde, koleksiyon mümkün olan en düşük kalıcı batma değerini sağlar.

Sürdürülebilirlik ve Güven
Eternal PVC Zemin kaplama ürünleri ftalat içermez, emisyonu düşük ve temizlenmesi kolaydır. Alt tabanı için kullanılan geri dönüştürülmüş malzemesi, dengeli yapısı ve fonksiyonel tabakaları nedeniyle, Eternal koleksiyonu ömür boyu garantiye sahiptir.

Eternal PVC Zemin Kaplama koleksiyonu, kendi tasarım imzasıyla geliştirilen benzersiz tasarımlar içerir. Koleksiyon, özgün bir görünüm sağlayan geliştirilmiş kabartma dokulara sahip tasarımlardan oluşur. Eternal PVC Zemin Kaplamanın, doğal bir görünüm sunan Wood ve Material serileri, her 1,50 m’de tekrar eden geniş bir desen tekrarına sahiptir. Tüm Eternal ürünleri, kendi içinde kombin edilebilir şekilde tasarlanmıştır.

Gerçekçi tasarımlar
Gerçekçi Wood ve Material tasarımları, tüm projelerde şık bir estetik sunar.

Çok çeşitli renk ve zemin kaplama seçenekleri
Yüksek ve düşük LRV değerlerine sahip geniş ürün seçenekleri duvar renkleri ile oluşturulmak istenen kontrastı bulmayı kolaylaştırır.

PUR yüzey koruması
PUR Pearl hem kolay temizlenebilir ve dayanıklıdır hem de mat ve doğal bir görünüm sağlar. Ayrıca, PUR Wood ve Concrete yüzey korumaları da PUR Pearl kadar kolay temizlenir ve tasarımlara özgünlük katar.

Kullanım Alanlarına Etkisi

Eternal PVC zemin kaplama koleksiyonu; geniş bir yelpazede oluşturulmuş gerçekçi tasarımlar, çok çeşitli hazırlanmış renk paleti ve ilham verici dijital baskı desenleri sunar. Eternal heterojen vinil, çeşitli segmentlerde talep edilen tüm işlevsel ve pratik gereksinimleri karşılar.

Konaklama
Eternal, kendi alanındaki ilham verici malzeme ve zemin tasarımları konusunda size en geniş sunar.

Yaşlı Bakımevleri
Eternal zemin döşemesi; kişisel ve kamuya açık alanları doğal görünümü ile samimi bir ortama dönüştürerek ev hissi oluşturur.

Perakende
İster katın tamamını düşünün, ister bir mağazaya odaklanın; Eternal çarpıcı bir perakende ortamı oluşturmak için aralarından seçim yapabileceğiniz birçok imkan sunar.

Eğitim
Eğitim alanları az bakım ile yıllarca iyi görünümünü koruyan dayanıklı zeminlere ihtiyaç duyar.

Sağlık
Eternal, sağlık segmentindeki zemin kaplamaları için 3 temel kriteri yerine getirir; hijyen sağlamak, kolay temizlik ve bakım uygulamaları sunmak, bununla birlikte bakteri üremesini kontrol etmeye yardımcı olmak.

Ofis
Yalnızca çalışılacak bir yer değil, düşünce ve ilham arasındaki dengeyi güçlendirmeye yardım edecek bir ofis ortamı tasarlayın. Eternal size bu konuda ilham verir.

Eternal Colour PVC Zemin Kaplama 40392 cement uygulama görseli

Eternal PVC Zemin Kaplama Ve Sürdürebilirlik

Zemin Sistemleri, döşeme çözümlerini mümkün olan en sürdürülebilir şekilde üreterek daha iyi ortamlar oluşturmak isteniyor. Araştırma ve geliştirme ekibimiz ürünlerimizin sürdürülebilirliğini arttırmanın yollarını sürekli araştırıyor. Eternal heterojen PVC zeminler de bunun bir parçası olarak, daha iyi bir yaşam ve çalışma ortamına katkıda bulunacak birçok özelliğe sahiptir.

Ftalat içermez
Ftalatlar; esneklik, şeffaflık, dayanıklılık ve uzun ömürlülüğü artırmak için plastiklere eklenen endüstriyel kimyasallardır. Ftalatlar, yapılan testlerin sonucuna istinaden, karaciğere, böbreklere, akciğerlere ve üreme sistemine zarar verebilir. Eternal zemin kaplama çözümlerimiz diğer vinil döşemelerimizde de olduğu gibi ftalat içermez.

Düşük emisyon
Eternal, diğer heterojen vinil ürünlere kıyasla düşük emisyon seviyesi içerir:
TVOC değeri < 20µg/m³, ≤ 1000 µg/m³ gerekli iken.

Yeniden kullanılmış malzeme
Eternal zemin kaplamalarının alt tabanı % 60’a kadar yeniden kullanılan malzeme içerir. Bu, tüm üretim atıklarının tekrar, iyi bir şekilde kullanılması anlamına gelir.

Kolay temizlik
PUR yüzey koruması ve Pearl kabartma tekniği birleşiminin kolay temizlik imkanı sunduğu kanıtlanmıştır. PUR Pearl, ürünün yıllarca güzel görünmesini sağlar. Temiz Wood ve Concrete yüzey korumaları temizlik koşullarını etkilemeden görünümü geliştirmek için özel olarak tasarlanmıştır. Bu yüzey koruması, kimyasal temizlik ihtiyacını azaltır ve zeminin ömrünü uzatır.

PVC Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler PVC zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Ahşap zeminlerin üzerine uygulama yapmak risklidir. Yapıştırıcılar su bazlı olduğundan ahşap zeminin üzerine yapılan PVC yer kaplaması uygulamalarında zaman içinde hava kabarcıkları oluşarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla mevcut ahşap zeminin sökülerek Tesviye Şapı ile düzeltilmesi tavsiye edilir..

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan Rulo PVC yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermeyebilir. Yükseltilmiş döşeme üzerine, Rulo PVC yerine, Karo PVC Zemin döşemesi (LVT Zemin Kaplaması) yapılması önerilmektedir.  Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. 

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

PVC yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

Eternal Colour PVC Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri
 • Huzur Evleri – Yaşlı Bakım Evleri
 • Spor Salonları
 • Fitness Salonları
 • İş Merkezleri
 • Sosyal Tesisler
 • Yaşam Alanları
 • Kreş – Anaokulları
 • Yemekhaneler

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

PVC zemin döşeme malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgi

Kalınlık2 mm
Aşınma Tabaka Kalınlığı0,7 mm
Uzunluk Genişliği± 25 m x 200 cm

Çok Yoğun Ticari Yoğun Hafif Endüstriyel Yangın Dayanımı Kayma Direnci

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Eternal Colour PVC Zemin Kaplama

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.