Enkapsüle panel 4 tarafı Galvanize saç (çelik) ile kaplanmış, yükseltilmiş döşeme panelleri arasında en sağlam ve uzun ömürlü olanıdır. Üretim kolaylığı nedeni ile diğer alternatif seçeneklere göre daha uygun maliyettedir. Galvanize saç kaplı paneller sandvic panel olarak bilinmektedir. 4 tarafının da saç kaplı olması mevcut yük dayanımı ve deformasyon açısından diğer panel seçeneklerinden bir adım önde olmasını sağlamaktadır. 

Enkapsüle Çelik panel tek olarak kullanılmamaktadır. Üst kaplamasının saç plaka olması nedeni ile salt olarak kullanım açısından, uygun olmayacaktır. Bundan dolayı karo halı veya karo pvc gibi kaplamalar ile en üst tabaka desteklenmelidir.

Yükseltilmiş döşeme Enkapsüle panel 30mm ve 40mm seçenekleri ile standart 60×60 cm ebatlarında, sunta özlü veya beton özlü olarak üretilmektedir. Modüler olması, ofis benzeri çok yoğun trafiğe sahip alanlarda bile, pratik çözümler sunmaktadır. Örneğin ofis ortamında personel çoğaltma veya odalar oluşturma veya farklı bir değişiklik, tüm kablolama ve tesisatın  alt yapıdan gidiyor olması, istenildiği an müdahale edilebiliyor olması, sadece bir priz kutusu ile yeni bir personel veya bir bölme duvar ile yeni bir oda oluşturmanızı, kırmadan dökmeden ciddi zaman kaybetmeden kısa bir zaman diliminde bunları yapıyor olmanız sağlanacaktır.

Panel Ebat600 x 600cm
Panel Kalınlık30mm
Panel Öz Sunta öz
Yoğunluk 28mm Kalınlıkta 650 kg /m3
Panel Üst Yüzey Kaplaması0.5mm Galvanize Çelik
Panel Alt Yüzey Kaplaması0.5mm Galvanize Çelik
Panel Yan Yüzey Kaplama0.5mm Galvanize Çelik
Noktasal Yük Dayanım250kg
Yayılı Yük Dayanım1700kg/m2
Yangın sınıfıCLASS 1