Flotex Plank Halıyı Neden Tercih Etmeliyiz?

Yeşil elektrik Teknoloji

İngiltere ve Fransa’daki Flotex’e yönelik üretim operasyonları, yeşil elektrikle üretilen ve hepsi de geri dönüştürülmüş olan minimum atık akıntıları ile üretilen yüksek kaliteli bir zemin kaplaması sağlar. 

Su bazlı

Flotex naylon 6.6 elyaftan üretilmiştir. Flotex tasarımlarını oluşturmak için kullanılan tüm kalıplar ve mürekkepler su bazlıdır. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka hiçbir kimyasal işlem yapılmaz. 

Geri dönüşümlü içerik 

Flotex, yer döşemelerinin desteğine dönüştürülecek diğer üretim yerlerinin atık akışlarından faydalanmaktadır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik, yedekleme içeriğinin% 67’sine kadardır. 

Son derece dayanıklı

Flotex’i kullanmanın en büyük avantajı, sıradan tekstil malzemelerini faktör 6 ile aşan bir ürün ömrüne sahip olan zemin kaplamasının olağanüstü performansıdır. 

Basit temizlik ve bakım

Flotex, su ve basit bir deterjan kullanarak temizlenebilir. Çoğu lekede, basit ev sabunu, ürünü temizlemek için yeterliyken, diğer deterjan, mürekkebi, yağı ve daha ciddi lekeleri temizler. Kullanımdan sonra Flotex tekrar üretim işlemine geri döndürülebilir.