...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Flotex Plank Halı

Neden Flotex Plank Halıları Tercih Etmeliyiz?​

Flotex Plank Halı, modüler zeminler en büyük trendlerinden biri olduğu için 100×25 cm boyutlarında yeni Flotex plank koleksiyonunu geliştirdik. Flotex plank halı koleksiyonu ile her ihtiyaca uygun çağdaş tasarımlarla çarpıcı zeminler oluşturabilirsiniz.

Flotex Plank Halı Avantajları

Uygulama ve kullanım
Çok yönlü Flotex plank tasarımları çağdaş veya klasik ofis ortamlarının yanı sıra havalimanı salonları, kongre merkezleri, restoranlar veya oteller için de idealdir. Flotex Plank Wood ve Seagrass plank halı koleksiyonları, doğal görünümleri ve sıcak hissi nedeniyle konut ve yaşlı bakım evi gibi sade ortamlarda da iyi sonuçlar verir.

Sofistike ve stil sahibi
Flotex plank halı, rengarenk bir tasarım oluşturmak ve koleksiyonları eşleştirmek için sonsuz olanaklar sunar. Flotex plank halı ile oluşturacağınız zikzak motifler ve balıksırtı tasarımlar ile uyarıcı ve canlı ortamlar yaratabilirsiniz. Flotex plank; desenlerinde çok az tekrar gösterir, sadece tek bir renk kullanıldığında bile ilginç ve güzel zeminler oluşturur.

Plank ve karo formatlarda üretilen olan Flotex, size 100×25 cm ölçülerindeki plank tasarımlarıyla sofistike iç mekan ortamları yaratma ve tasarlama imkanı sunuyor. Plank koleksiyonu ile farklı yapı ve formatları kolayca birleştirebilirsiniz.

Güvenli ve dayanıklı

 • Metrekarede 80 milyon naylon fiber ile son derece dayanıklı ve kayma direnci yüksek bir yüzey sunar.
 • Flotex, düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE’nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.
 • Flotex, su geçirmez alt tabanı sayesinde ıslak mekanik temizliğe uygundur.
 • Cam elyafı ile iki kere güçlendirilmiş yapısı, etkili boyutsal stabilite sağlar.

Hijyenik ve kolay temizlenebilir

 • Yapısında bulunan 6.6 naylon fiberler (flok), elektrik süpürgesiyle rahatlıkla temizlenebilen ince toz ve alerjenleri toplar.
 • Teknik ve bakteriostatik özellikleri sayesinde kalıp ve koku oluşumunu önler.
 • Flotex’in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile, inatçı lekeler buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak temizlenebilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex’in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir.

Antialerjik Flotex Plank Halı

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27’sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex flok halılar; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Flotex flok rulo halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Yeşil Elektrik Teknoloji

İngiltere ve Fransa’daki Flotex’e yönelik üretim operasyonları, yeşil elektrikle üretilen ve hepsi de geri dönüştürülmüş olan minimum atık akıntıları ile üretilen yüksek kaliteli bir zemin kaplaması sağlar. 

Su bazlı

Flotex naylon 6.6 elyaftan üretilmiştir. Flotex tasarımlarını oluşturmak için kullanılan tüm kalıplar ve mürekkepler su bazlıdır. Renkleri korumak için yüksek sıcaklıkta buhar işleminden başka hiçbir kimyasal işlem yapılmaz. 

Geri dönüşümlü içerik 

Flotex, yer döşemelerinin desteğine dönüştürülecek diğer üretim yerlerinin atık akışlarından faydalanmaktadır. Flotex’te geri dönüştürülmüş içerik, yedekleme içeriğinin% 67’sine kadardır. 

Son derece dayanıklı

Flotex’i kullanmanın en büyük avantajı, sıradan tekstil malzemelerini faktör 6 ile aşan bir ürün ömrüne sahip olan zemin kaplamasının olağanüstü performansıdır. 

Basit temizlik ve bakım

Flotex, su ve basit bir deterjan kullanarak temizlenebilir. Çoğu lekede, basit ev sabunu, ürünü temizlemek için yeterliyken, diğer deterjan, mürekkebi, yağı ve daha ciddi lekeleri temizler. Kullanımdan sonra Flotex tekrar üretim işlemine geri döndürülebilir.

Flotex Halı Bakım ve Temizlik

Flotex flok zemin kaplama, benzersiz yapısı sayesinde, başka hiçbir tekstil zemin kaplamasında bulunmayan bir leke tutmama özelliğine sahiptir. Flotex’in pürüzsüz düz lifleri, geleneksel halılardaki döngülü ve burgulu liflerden farklı olarak kir parçacıklarını hapsetmez; böylece temizlik sırasında kolayca zeminden alınmalarını sağlar. Zemindeki çoğu döküntü ve kir yalnızca duru normal suyla temizlenebilir.

Flotex Temizlik ve Bakım Talimatları

Flotex Plank Halı Uygulama Alanları

Ofis, büro benzeri, ticari tip kapalı alanlarda kullanılabilmesi mümkündür. Yoğun olarak açık ve kapalı ofis zeminlerinde tercih edilmektedir. Ticari tip ofis zeminlerinde tercih edilen Flotex Plank halılar, akustik zemin isteği için idealdir.

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri

Dijital Zemin Kaplama Ürün E-Katalogları için >>

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com