Neden Linolyum Zemin Kaplaması Tercih Etmeliyiz?

Linolyum zemin kaplamaları, sürdürülebilirlik, dayanıklılık, yüksek kalite ve yenilikçi tasarımla ilişkilendirilen doğal bir zemin kaplamasıdır. Linolyum zemin kaplamaları hemen hemen her tür uygulama için çözümler içerir. 
300’den fazla renk ile Linolyum zemin kaplamalarının çok yönlü dünyasını siz de keşfedin, 12’den fazla farklı tasarımın rulo ve karo formatı arasından seçiminizi yapabilirsiniz. 

Turuncu linolyum zemin kaplama - anıl zemin market

Yaf Mimarlık 1

Linolyum Zemin Kaplaması Nedir?

Linolyum zemin kaplaması; keten yağıyla karıştırılmış mantar tozunu keten kumaş gibi bir dokuma üzerine döküp sıvayarak elde edilen bir zemin kaplamasıdır. Üzerine mantarlı yağ sürülen bu geniş dokuma, sonra preslerden geçirilir. En kalın cinsleri gemi benzeri yapıların bazı alanlarında dahi, taban kaplaması olarak kullanılır. Güncel içeriği ; Linolyum zemin kaplamaları %99 doğal, aşınmaya dayanıklı, hijyenik ve anti alerjik kolay temizlenebilir, rulo (keten tohumu, tebeşir tozu, çam reçinesi ve ağaç tozu ile doğadaki renk pigmentlerinden üretilen) yer kaplaması olması, kullanım alanı çeşitliliği bakımında çokça tercih edilmektedir.

Linolyum Zemin Kaplama Tarihçesi

Linolyum zemin kaplaması, 1855 yılında İngiliz Frederick Walton tarafından icat edildi . 1855’te Frederick Walton, bir yağ bazlı teneke üzerinde oluşan ve Hindistan kauçuğunun yerini tutabileceğini düşündüğü katılaşmış keten tohumu yağı linoxyn’in lastik gibi esnek kaplamasını fark etti . Bu yağın içine kalın bir kaplama oluşabileceğini düşündüğü pamuklu kumaşları daldırdı ve reçineli kaplama oluşturdu. Walton AR-GE ve ÜR-GE süreçleri boyunca çeşitli geliştirme -deneme süreçlerinde bulundu ve 1860‘da bu ürünün başlangıç içeriğinin patentini aldı.

ucuz heterojen PVC zemin kaplama - kaliteli pvc zemin - homojen pvc zemin - kaymaz pvc - hastane pvc zemin

Halaman matbacılık 2

Linolyum Zemin Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır?

Uygulama teknikleri göz önüne alındığında oldukça kolay uygulama – kurulum sağlanan Linolyum Zemin kaplaması; zeminin özelliğine bağlı olarak, alt zemine öncesinde bir takım işlemler yapılması söz konusu olabilir.

Linolyum Zemin Kaplama Uygulaması Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını video içeriğinde de, bulabilirsiniz.

Bazı Linolyum Zemin Referanslarımız

İletişim Formu<
Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com