Neden Paspas Giriş Sistemi Tercih Etmeliyiz?

Temiz ve Güvenli İç Mekan, Giriş Zemin Sistemi Kullanımı ile Başlar…

Binanızı, konutunuzu gerçekten temiz ve güvenli tutmak istiyorsanız, giriş bölümlerine bir paspas koymak yeterli değildir.
Sağlık ve Güvenlik Uzmanlarının, bina ve konut girişlerindeki klasik paspas kullanımının “her zaman etkili olmadığını ve tehlike doğurabileceği” şeklinde nitelendikleri paspasların kullanılmaması yönünde tavsiyelerde bulundukları bilinmektedir.

Paspas, alüminyum paspas, halılı paspas, rip paspas, oluklu paspas, kapı önü paspas, döner kapı paspas

AZM Paspas giriş sistemleri

Etkili bir bina, konut vs. giriş paspas sistemi oluşturmak için; kullanım yoğunluğunun – belli bir süre içerisinde binaya giren/çıkan kişi sayısının – ve yürüyüş yönlerinin (kişilerin binaya girdikten sonra izledikleri yol) dikkate alınması ve bu bilgilerin giriş alanının tasarımında kullanılması gerekiyor. Doğru bir giriş zemin sistemi planlamanın en iyi yöntemlerini araştıran uzmanlar; bu doğrultuda ihtiyaçlara en uygun giriş sistemleri ürününü seçmeye yardımcı olmak için tasarımlar sunuyor ve tavsiyelerde bulunuyorlar… kullanım alanlarına göre birkaç kullanım fikrini bizlere aşağıdaki şekilde sunmaktadırlar.

 • Dış Mekan kullanımı

Bina girişinin dışına yerleştirilen herhangi bir paspas sistemi ayakkabı tabanlarındaki en iri kirleri bile tutarak kirlere karşı ilk savunma hattını oluşturur. Bu nedenle dış kapı girişi için kusursuz paspas giriş sistemi kullanılması önerilir.

 • İç Mekan kullanımı

İçeriye doğru ilerlediğimizde, bir sonraki savunma hattı ayakla taşınan nem ve daha ince taneli kir parçacıklarını tutmada kullanılır. Bu aşamada dış alanda kullanılan paspas sistemine ek olarak önerilen paspas çeşidi kullanılması tavsiye edilir. 

 • Diğer kullanım alanları

Resepsiyon alanları, koridorlar, binanın diğer kısımlarına geçiş için kullanılan yollar, asansörler, merdiven çıkışları vs. gibi iç mekanın diğer alanları da ince toz ve neme maruz kalır. Tüm bu alanlarda tortusal kirlenme riski vardır, bu amaçla tasarlanan giriş paspas sistemleri bu riski büyük ölçüde azaltır olduğu göz önüne alınarak, bu alanlar için önerilen paspas sistemleri kullanılması önerilir.

Anıl Zemin Market Paspas Giriş Sistemleri

Anıl Zemin Market bünyesinde, birçok marka ve model paspası stoklarında bulundurmaktadır. Proje bazlı özel kesim iç ve dış mekan paspas tasarımlarının yanı sıra, kıvırcık paspas , alüminyum paspas, kapı önü paspas, ofis paspas, döner kapı paspas, halılı paspas, click sistem paspas gibi birçok paspas ürünlerinin satış ve uygulaması yapılmaktadır. 

*Araştırmalar, binaya giren kirin %94’ünün ayakkabı tabanlarıyla veya tekerlekli trafiğin tekerlekleriyle taşındığını göstermektedir. Bu ıslak ve kuru kir, girişlerin kirlenerek deformasyona uğramasına, iç zemin kaplamalarında da yapısal hasara, gereksiz sağlık ve güvenlik riskleri doğurmaktadır.Bu sorunu önlemek için etkili tedbirler alınmazsa, normal ömründeki tipik bir zemin kaplamasının onarım ve bakım masrafları, ilk satın alındığı fiyatının dokuz kat fazlasına tekabül etmektedir.

paspas - ucuz paspas

Anıl Zemin Market Paspas

İletişim Formu  <  Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
  Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

  Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com