Eğlenceli tasarım & pratik ve kolay kurulum

HDF panel ve mantar üzerine orijinal Marmoleum’un lamine edilmesiyle elde edilen Forbo Marmoleum Click: Doğal ürün kullanmanın en kolay yolu! Koleksiyon 90×30 cm ve 30×30 cm’lik ebatlar halinde sunulmaktadır. Marmoleum Click koleksiyonu eşsiz dekoratif zemininizi yaratmanız için 21 farklı renk seçeneği sunar.

Doğal ve dekoratif özelliğinin ötesinde, Marmoleum Click Topshield 2 yüzey koruması sayesinde sağlam ve bakımı kolay zemin çözümleri sunar. 

Marmoleum Click, ses emici mantar üzerine, suyu bünyesinde tutmayan yüksek yoğunluğa sahip ahşap fiber olan 2,5 mm’lik Marmoleum panellerden oluşan yeni bir koleksiyondur. Bu yeni doğal zemin kaplamanın uygulaması kolaydır ve size sonsuz tasarım olasılığı sağlar. 

Forbo Marmoleum Click huzur veren doğal tonlardan canlı cesur tonlara kadar değişen 23 renk seçeneğine sahiptir. 3 panel boyutu mevcuttur: En büyük olan 90 x 30 cm, sonra 60 x 30 cm ve kare seçenek olarak 30 x 30 cm. Marmoleum Click evinize ve yaşam sitilinize uygun benzersiz ve davetkar kişisel alanlar yaratmanızı mümkün kılar. 

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Renk Seçenekleri

Renk seçenekleri için tıklayınız

E-Broşür

E – Broşür için tıklayınız

Marmoleum Click Süpürgelik

Marmoleum Click panellerimiz duvardan bağımsız yerleştirilmelidirler. Aradaki bu boşluğu kapatmak için size Marmoleum MF Click süpürgelik ve Marmoleum MP dekoratif bant kullanmasını öneriyoruz.

Marmoleum MF Click süpürgelik **
Orijinal Marmoleum yüzeyüne sahip MDF süpürgelik kolay kesilebilir ve yapıştırıcı veya vidayla kolay uygulanabilinir. Her bir parça 2.40 metre uzunluğundadır. Her kutuda 4 parça bulunur. 

**Marmoleum MP dekoratif band
Altında yapıştırma bandı olan 2.3 cm genişliğinde olan Marmoleum dekoratif bandının her bir parçası 2.40 metre uzunluğundadır. Her kutuda 4 parça bulunur. 

Her iki süpürgelik de tüm Marmoleum Click renklerinde stokta mevcuttur.

Uygulama Talimatları

Birbirine geçmeli özel bir dil & oluk sistemine sahip olan Marmoleum Click’i uygulaması kolay ve hızlıdır. Tek seferde kurulumu rahatlıkla yapılabilir. Marmoleum Click panelleri geniş olduğundan ve birbirine kolaylıkla geçirebilindiğinden herhangi bir iz bırakmadan, kısa süre içinde pürüzsüz bir uygulama sağlar.

Välinge 5G kilitleme sistemi, güvenli ve yapıştırıcı kullanmadan uygulama yapmaya imkan verir. Zemine döşeyin ve anında üzerinde yürümeye başlayın. Dilerseniz Marmoleum Click bayiniz de ürünlerinizin zemine uygulamasını sizin için sağlayabilir.
Gürültü seviyesini minimumda tutmaya yardımcı olan Forbo köpük zemini üzerine Marmoleum Click ürününü yerleştirerek, 21dB ses yutma özelliği elde edebilirsiniz. 

Marmoleum Click, tüm yüzey tiplerine uygulanabilir. Gereken tek ilave hazırlık, uygulanacak zeminin kuru,sert ve düzgün olmasının sağlanması ve varsa çukurların ve çatlakların onarılmasıdır. (2mm ya da daha fazla fark varsa). Marmoleum Click panellerinin bulunduğu kutularda uygulama kılavuzu yer almaktadır. PDF olarakda bu bilgilere ulaşabilirsiniz:

Marmoleum Zemin Bakımı

Marmoleum, yenilikçi çift UV katmanlı Topshield 2 tabakasıyla, maliyet ve performans olarak etkili ve yeni çözüm sunar.

Temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Çevresel Yaklaşım

Marmoleum: doğal olarak muhteşem

% 97 doğal hammadde
% 72 hızla yenilenebilir
% 43 geri dönüştürülmüş malzeme

Doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum, en sürdürülebilir esnek zemin döşemesidir. Ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Marmoleum’u özel yapan hammaddeler:

● Keten bitkisi tohumlarından elde edilen ‘keten tohumu yağı’
● Ormanlardan gelen ‘odun talaşı’
● Kalenderleme işlemi ile üzerine linolyumun geldiği doğal destek; ’jüt’

Marmoleum, çevre dostu özelliklerinden dolayı dünya çapında pek çok kalite belgesi ve sertifikası sahibidir. Çevre uzmanlarının açıklamalarımızı onaylamasından gurur duyuyoruz. 

CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum’un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. [CO2 nötr döşeme] (cmspage: 31704; css-nAr) bölümünde Marmoleum’un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topshield2, Forbo Flooring’in tüm Marmoleum zemin döşemelerine uygulanan yüksek performanslı UV yüzey kaplamasıdır. Topshield2, ilk günkü görünümü uzun süre korumak için lekelenmeyi, aşınmayı ve çizilmeyi önler ve daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar.

NCS & LRV

LRV

Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir. 

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’ NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm Forbo Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptirler ve bunları masa üstü büyütmesinin yanında, download merkezimizde görebilirsiniz.

Teklif Al<
Renk Seçenekleri