Renk Seçenekleri

Renk seçenekleri için tıklayınız

NCS ve LRV Değerleri

Marmoleum Click Linolyum Zemin Kaplama LRV ve NCS için Tıklayınız

LRV

Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağıyla aydınlatıldığı zaman bir yüzeyden yansıyan görülebilir ve kullanılabilir ışığı ifade eden, mimarlık alanında kullanılan, yüzdelik ifadedir.
Renk seçiminde, LRV ile bir dizi tercih kriteri arasında bağlantı kurmak mümkündür. Bir rengin ortalama LRV değeri; rengin yansıtacağı görülebilir ışığın miktarını ifade eder. Siyahın yansıtma değeri %0 olup, siyah renk tüm ışığı emmektedir. Beyazın yansıtma değeri %100 olup, beyaz renk tüm ışığı yansıtmaktadır. Böylelikle binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm ürünler ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir. 

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile hassasiyeti tanımlanır.
NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde diğer bir renk ile görsel olarak benzerdir. Böylelikle mekandaki diğer renkli öğeleri ile zeminler arasındaki renk geçişlerini ve eşleşmelerini zeminlerde bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’ NCS renk değerini, yoğunluğunu ve renk tonunu tespit etmek üzere geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemini kullanarak, renk ve renk grupları tanınabilmekte ve kullanılan malzeme ne olursa olsun eşleştirilebilmektedir. Bu şekilde bina içerisindeki farklı nesnelerle renk uyumu koordine edilebilmektedir. Tüm marmoleum Zemin Kaplaması ürünleri NCS koduna sahiptir.

Marmoleum Click Süpürgelik
Marmoleum Click linolyum Süpürgelik

Marmoleum Click panellerimiz duvardan bağımsız yerleştirilmelidirler. Aradaki bu boşluğu kapatmak için size Marmoleum MF Click süpürgelik ve Marmoleum MP dekoratif bant kullanmasını öneriyoruz.

Marmoleum MF Click süpürgelik **
Orijinal Marmoleum yüzeyüne sahip MDF süpürgelik kolay kesilebilir ve yapıştırıcı veya vidayla kolay uygulanabilinir. Her bir parça 2.40 metre uzunluğundadır. Her kutuda 4 parça bulunur. 

**Marmoleum MP dekoratif band
Altında yapıştırma bandı olan 2.3 cm genişliğinde olan Marmoleum dekoratif bandının her bir parçası 2.40 metre uzunluğundadır. Her kutuda 4 parça bulunur. 

Her iki süpürgelik de tüm Marmoleum Click renklerinde stokta mevcuttur.

Teklif Al  <  Neden Marmoleum Click Linolyum Zemin Kaplaması Tercih Etmeliyiz?

  Marmoleum Click Linolyum zemin kaplama, ses emici mantar taban üzerine 2,5 mm Marmoleum uygulanan, kurulumu kolay HDF panellerden oluşur. Marmoleum Click panelleri yüksek yoğunluklu fiberlerden oluşur, su tutmaz. Bu yeni doğal zemin kaplamanın uygulaması kolaydır ve size sonsuz tasarım olasılığı sağlar.

  Marmoleum Click Linolyum zemin kaplama koleksiyonu huzur veren doğal tonlardan canlı cesur tonlara kadar değişen 23 renk seçeneğine sahiptir. Marmoleum Click Linolyum zemin kaplama; en büyüğü 90x30cm, sonra 60x30cm ve kare seçenek olarak 30x30cm ile üç farklı boyutta mevcuttur. Marmoleum Click evinize ve yaşam sitilinize uygun benzersiz ve davetkar kişisel alanlar yaratmanızı mümkün kılar. Olasılıkları keşfetmek için videoyu izleyebilir veya daha fazlası için aşağıdaki bilgileri okuyabilirsiniz.

  Marmoleum Click Linolyum Zemin Kaplama Avantajları

  Doğal bileşenler
  Marmoleum, keten tohumu yağı, reçine ve kireç taşı gibi doğal bileşenlerden yapılır. Bu doğal bileşenler sayesinde, zemin doğal bir görüntü verir ve en dayanıklı zemin seçeneklerinden birini sunar.

  Dokunulabilir ve konforlu
  Doğal bileşenleri sayesinde, Marmoleum Click Linolyum zemin kaplama oda sıcaklığına hızla ulaşır ve evin konforlu ve sıcak olmasını sağlar. Marmoleum Click zeminlerimiz yerden ısıtma sistemleriyle dahi kullanılabilir. Yaşamak ve üstünde oynamak için ideal, ayak altında rahat ve dokunabilir bir zemin kaplamasıdır.

  Antistatik ve bakteriostatik
  Marmoleum Click alerjik astımı olan insanların hayatlarını çok kolaylaştırır. Antistatik özellikleri sayesinde kir ve tozu barındırmaz ve böylece iç mekanda hava kalitesinin artmasına ve daha iyi bir ortam oluşmasına katkıda bulunur. Üstelik, Marmoleum Click’in kanıtlanmış bakteriostatik özellikleri, zararlı mikroorganizmaların üremesini engeller.

  17 dB darbe sesi azaltma
  Marmoleum Click Linolyum zemin kaplama, 17 dB ses indirgeme özelliği sunar, sessiz bir zemin kaplamasıdır. Üstelik, eğer gürültü seviyesini minimuma indimeye yardımcı olmasını sağlamak için Marmoleum Click’i köpük taban üzerine yerleştirirseniz ses azaltma özelliğini iyice artırarak 21dB’lik bir sonuç elde edebilirsiniz.

  Bakımı kolay
  Marmoleum Click, güçlü ve koruyucu Topshield™ yüzey koruması sayesinde son derece dayanıklıdır. Pürüzsüz yüzeyinin temizliği kolaydır; tozlar için kuru bir bez, süpürge ve lekeler için ise nemli bir bez ile doğal temizleyici yeterlidir.

  Kolay kurulum
  Marmoleum Click Linolyum zemin kaplama hızlı ve kolay kurulur. Yapıştırıcı kullanmaya gerek yoktur, dolayısıyla beklemenize gerek kalmaz. Sadece zemine serin ve üzerinde yürüyün. Bunun doğrudan faydası, kurulum masraflarını görünür biçimde azaltıyor olmasıdır. Dolaylı faydası ise birçok iş gücü ve bütçe tasarrufu sağlaması nedeniyle daha da fazladır.

  Dayanıklı zemin kaplama
  Marmoleum Click zeminlerimiz, 9.8 mm toplam kalınlığıyla çok güçlü ve sağlamdır. Üst katmanındaki 2.5 mm sayesinde Marmoleum Click dayanıklıdır ki en zorlu alanlarda bile ilk günkü performansını korur. Aslına bakarsanız, zemin o kadar dayanıklıdır ki yeni bir eve taşındığınızda dahi onu yanınızda götürebilirsiniz.

  Linolyum Zemin Kaplaması Nedir?

  Linolyum zemin kaplaması; keten yağıyla karıştırılmış mantar tozunu keten kumaş gibi bir dokuma üzerine döküp sıvayarak elde edilen bir zemin kaplamasıdır. Üzerine mantarlı yağ sürülen bu geniş dokuma, sonra preslerden geçirilir. En kalın cinsleri gemi benzeri yapıların bazı alanlarında dahi, taban kaplaması olarak kullanılır. Güncel içeriği ; Linolyum zemin kaplamaları %99 doğal, aşınmaya dayanıklı, hijyenik ve anti alerjik kolay temizlenebilir, rulo (keten tohumu, tebeşir tozu, çam reçinesi ve ağaç tozu ile doğadaki renk pigmentlerinden üretilen) yer kaplaması olması, kullanım alanı çeşitliliği bakımında çokça tercih edilmektedir.

  Linolyum Zemin Kaplama Tarihçesi

  Linolyum zemin kaplaması, 1855 yılında İngiliz Frederick Walton tarafından icat edildi . 1855’te Frederick Walton, bir yağ bazlı teneke üzerinde oluşan ve Hindistan kauçuğunun yerini tutabileceğini düşündüğü katılaşmış keten tohumu yağı linoxyn’in lastik gibi esnek kaplamasını fark etti . Bu yağın içine kalın bir kaplama oluşabileceğini düşündüğü pamuklu kumaşları daldırdı ve reçineli kaplama oluşturdu. Walton AR-GE ve ÜR-GE süreçleri boyunca çeşitli geliştirme -deneme süreçlerinde bulundu ve 1860‘da bu ürünün başlangıç içeriğinin patentini aldı.

  Marmoleum Click Linolyum Zemin Kaplama Uygulaması 9

  Doğa ile Çalışıyor, Doğa için Üretiyoruz

  Marmoleum, bir linolyum markası, 97% doğal hammadde, 72% yenilenebilir hammadde (10 yıl içinde tekrar yetişen) ve 43% geri dönüştürülmüş malzeme içerir bu şekilde el değmemiş ham madde kullanım gereksinimi azaltır.

  Marmoleum linolyum koleksiyonu; keten tohumu yağı, reçine, odun talaşı, kireç taşı ve tamamen doğal pigmentlerden oluşan ve plastikleştirici içermeyen yapısıyla doğal olarak bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır.

  Doğal Yaşam alanı
  Marmoleum’u özel yapan , 12 aylık bir sürede yetişen ve yenilenen doğal çevreden elde edilmiş hammaddelerden oluşmasıdır.
  Jüt ve keten; buğday ve mısır gibi hasat edilebilen yıllık mahsullerdir. Ahşap sanayinden çıkan atık bir malzeme olan odun talaşı Avrupa üretim ormanlarından sağlanıyor. Kireçtaşı ise doğada bol miktarda mevcuttur.

  Biyolojik olarak doğal ayrışım
  Tüm bunlar, Marmoleum’u, 30 yıldan fazla süren bir yaşam döngüsünden sonra yeniden başlayabilen doğal bir döşeme haline getiriyor. Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

  CO2 nötr ürün yelpazesi
  Eşsiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle Marmoleum, beşikten kapıya kadar ölçülen CO2 nötr bir koleksiyondur. Çevresel Yaklaşım bölümümüzün CO2 Nötr sayfasında Marmoleum’un sürdürülebilirlik özelliği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

  Yüksek Performanslı Topshield2 Yüzey Koruması

  Topshield2, linolyum zemin kaplamaları için geliştirilen güçlü ve çift katmanlı yüzey korumasıdır. Yüksek performanslı “Topshield2” yüzey koruması ve çift katmanlı “UV” koruması ile yüzey dayanımını arttırarak, malzemenin yaşam ömrü maliyetini minimuma indiren Marmoleum, esnek zemin kaplamaları arasında en sürdürebilir çözümü sunuyor.

  Ön bakım veya polimer uygulama gerektirmeyen ve kire dayanıklı, aşınmaya daha az meyilli ve çizilmelere ve leke tutmaya karşı dirence de sahip bir zemin çözümü sağlar.

  'Topshield2' Yüksek Zemin Performansı

  Yaşanılan iç mekanlarda bulunan zemin döşemeleri günlük hayatın bir parçasıdır ve belirlenmiş temizlik ve bakım rejimi ile performansı dengelemek mümkün olmadan ‘çeşitli kullanım ve istismar’ ile karşılaşır. Zeminin günlük kullanıma dayanıklı olması gerekir; mevsime göre hava koşulları, içeriye taşınan kir ve ayak izleri, kazara meydana gelen çizikler ve lekeler zaman içinde zemin döşemelerinde görülebilecek olumsuzluklardandır.

  Her zemin döşemesi uygulamasından sonra yeni bir zemin olur ve uzun yıllar boyunca performansı devam etmesi beklenir. Marmoleum’un bu konuda başarısı kanıtlanmış olup kalıcı bir performans için modern bir zemin sistemidir.

  Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA) & Çevresel Ürün Bildirgesi (EPD)

  Sürdürülebilir bir tutum sergilemek için; açık, dürüst ve şeffaf bir yaklaşımın, ürün ve üretim süreçlerimize verdiğimiz önemi göstermenin tek yolu olduğuna inanıyoruz.

  Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA); bir ürünün, bir çok etki kategorisinin ölçülerek ömrünün sonuna geldiğinde, oluşum ve kullanım süresince çevreye olan etkisini belirlemek ve ölçmek için kullandığımız bir methodolidir.

  Çevresel Ürün Deklarasyonu (EPD) LCA’nın bir sonucudur ve özel bir ürüne ilişkin olarak onaylanmış bir LCA sonucudur. Marmoleum’a ilişkin EPD, iddialarımızı doğrular, test sonuçlarımıza ve ölçümlerimize şeffaflık verir.

  Çevresel Yönetim
  Marmoleum linolyum zemin kaplama, tamamen yeşil enerjiyle çalışan bir teknoloji harikası olan etkili üretim hatlarında, geleneksel üretim sürecinin olduğu, gelişmiş bir çevrede üretilir. aktif olarak Marmoleum’un geri dönüştürülmüş içeriğin kullanımını en üst düzeye çıkarırız ve bunu sürekli iyileştirme yönünde süreçlerimizi yönlendiririz. Daima çevre dostu tasarımlar geliştirmeye çaba sarf ederiz.

  Marmoleum tesis atığı geri dönüşüm planları
  Faaliyet gösterdiğimiz pazarların çoğunda, daha önceki kurulumlarımızdan üretilen malzemeleri almak için bir ağ oluşturduk. Uygulamalardan kalan kesik ve hurda parçalar toplanır, tekrar fabrikamıza geri döner. Daha küçük ölçeklerde de yaklaşımımız aynıdır. Ürün ömrünün en sona ulaştığı noktalarda bile tam bir geri dönüşüm için elimizden geleni yapıyoruz.

  Belge ve Sertifikaların geçerlilik sürelerinin uzun ve etkin olması.
  Marmoleum en çok ödül kazanan ve çevreye duyarlı zemin kaplamaları arasında yer almaktadır. uluslararası kabul görmüş Swan etiketi, Blur Angel sertifikası, Kuzey Amerika Sequoia Seal ya da daha özellikli etiketler olmak üzere- Nature Plus veya Avusturya çevre etiketi gibi sertifikaları önemsiyoruz. Etiketlerin ve sertifikaların yanı sıra, BRE veya LEED sertifikaları ile ölçüldüğünde Marmoleum gerçek bir fayda sağlamaktadır. Marmoleum kullanımı; binalarımızın toplam derecelendirilmesinde önemli katkı sağlar.

  Marmoleum Click Linolyum Zemin Kaplama Uygulama Alanları

  • Ofis – Büro Zeminleri
  • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
  • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
  • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
  • Kongre Salonu Zeminleri
  • Tiyatro Salonu Zeminleri
  • Sinema Salonu Zeminleri
  • Fuar Alanı Zeminleri
  • Otel Zeminleri
  • Mağaza – Showroom Zeminleri
  • Sağlık Kuruluşları
  • Hastane Zeminleri
  • Okul – Üniversite Zeminleri
  • Huzur Evleri – Yaşlı Bakım Evleri
  • Spor Salonları
  • Fitness Salonları
  • Ameliyathaneler
  • İş Merkezleri
  • Sosyal Tesisler
  • Yaşam Alanları
  • Kreş – Anaokulları
  • Yemekhaneler

  Teknik Bilgiler

  Kalınlık 9,8 mm
  Uzunluk Genişlik: 30 x 30 – 30 x 60 cm

  Yoğun Konut Yoğun Ticari Yangın Dayanımı Akustik Darbe Sesi İndirgeme Bakteriostatik 

  Marmoleum Click Linolyum Zemin Kaplaması Dijital Katalog >>

  Teklif Formu   <   Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
   Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

   Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com