Neden Karo Halı Zemin Kaplaması Tercih Etmeliyiz?

Karo halı, 50×50 cm, 60×60 cm vb ölçülerdeki kare parça halıların birleşiminden oluşan halı çeşididir.

En çok bilinen iplik cinsine göre karo halılar 

 • Polyamid (PA) iplikli karo halılar
 • Polipropilen (PP) iplikli karo halılar

Yüzeydeki iplik hav yapısına göre de farklı çeşitlere ayrılmaktadır;

Hav: Karo halı üst kısmındaki yüzeyi oluşturan iplik üst kısmana hav denir.

Bukle Havlı: (Loop Pile): hav yüzeyi kesilmemiş buklelerden meydana gelen halı çeşididir.

Kesik Havlı: (Cut Pile): Kesik hav ipliklerinden oluşan yüzeye sahip karo halı dokusudur. 

Kesik ve Bukle Havlı Halı: (Cut & Loop Pile) Kare halı kesik uçlu hav iplikleri ve buklelerin kombinasyonundan oluşur. 

Özellikle Ticari tip mekan zemin kaplama çözümü olarak; Kalite, Renk ve desen çeşitliliği açısından günümüzde en çok kullanılan zemin döşeme malzemesi olarak öne çıkmış bulunmaktadır.
Parça Halı kaplama çeşitleri ile; mekanlarınız da estetik bir görünüm sağlar. Konfor ve hijyen sizin için olmazsa olmaz bir koşul ise kullanmanız gereken zemin döşeme malzemesi olacaktır.

Yangın standartlarına uygun olan tüm halı kaplama çeşitlerimiz  ISO 9001, ISO 14001, CRI Plus, Leed Credit, CE sertifikalarına sahip olmasının yanı sıra Akustik Performansı, Ses yalıtımı ve statik enerji dayanımı yüksektir.

Voxflor karo halılar, Tessera karo halılar, AZM karo halılar, Flotex halılar. Birçok yönden avantajlı bu döşeme ürünlerimiz ile: Ofis zeminleri, sinema ve tiyatro salonlarında, konferans, konser ve kongre salonlarında, ticaret merkezlerinde, fabrikaların yönetim ofislerinde, hava alanlarında, fuarcılık sektöründe, kamu ofis alanları, oteller ve yönetim ofislerinde, banka yönetim binaları ve şubelerinde, devlet dairelerinde kullanılabilmektedir.

Karo Halı Zemin Kaplamasının Avantajları

Genelde yükseltilmiş döşeme üzerine olduğu kadar, betonarme döşeme üzerinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ve zemin tasarım seçeneklerini artırmak için LVT zemin kaplama ile kombin yapılabilir.

En önemli avantajları ise döşenmiş olan halının bütün olarak değil gerektiğinde lokal müdahale ile istenilen belirli kısımlarının sökülüp değiştirile bilmesidir. Ayrıca zeminde farklı renkler farklı kombinasyonlarla kullanılarak istenen desenler oluşturulabilmektedir. kare halı – ebatlandırılmış halıların bir başka avantajı da fire oranını düşürerek toplamda daha ekonomik olmasıdır.

Kare halılar, hijyeniktir, koku, nem, rutubet yapmaz, temizlemesi oldukça kolaydır. Bu sebeple ofis, showroom, büro, şube gibi iç mekan alanlarında sıkça kullanılır. Antistatiktir, ortamda oluşan elektriği insan vücuduna aktarmaz, insan vücudunda bulunan elektriği topraklar.

Karo Halı Uygulama Referans Görsellerimiz  >>

Karo Halı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Karo halı; kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır. 48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticarı alanlarda kullanılan ticari tip halılardır. Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

Farklı kapalı ve açık ofis sistemlerine sahip olan modern ofis ortamları sık tasarım değişikliklerine uygun olmaları için esneklik düşünülerek tasarlanmışlardır. Modüler sistem zeminler, yeni ihtiyaçlara kolayca uyarlanabilir ve yeniden düzenleme masrafını azaltır.

Karo halılar uygulanırken; modüler zemin tasarımına uygun telefon, elektrik ve diğer zemin altı teknik sistemlerde değişiklik yapma şansı sağlar.

 • Maksimum tasarım esnekliği, maksimum dizayn ve renk esnekliği 
 • Hızlı ve kolay uygulama tekniği
 • Güçlü mimari teknik destek olanağı sağlar.
 • Uygulama esnasında oluşabilecek israfın azalması.
 • Zarar görmüş ya da lekelenen kısımların tekrar revize edilmesi veya onarılması
 • En ufak ayrıntılara hızlı müdahale edilebilir ve yenilenebilir.
 • Diğer zemin sistemleri ile uyumluluk (Yükseltilmiş döşeme, LVT, SPC, LVP vb

Karo halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder. Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50 cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da kare halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Karo halının iplik, taban ve kullanım alanına göre 10 yıla kadar kullanım ömrü vardır

Hayır, zemine sadece kaymayı önlemek için anti slip sürülür. (post-it gibi) . İstenildiği zaman kaldırılabilir. Demontaj olarak kullanılabilir.

Karo Halılar bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Tüm ticari tip kapalı alanlarda kullanılabilmesi mümkündür. Açık ve kapalı ofis zeminleri vb alanlarda çokça tercih edilmektedir. Özellikle ticari tip ofis zeminlerinde tercih edilen kare halılar, akustik zemin isteği için idealdir.

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Bazı Restoran Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri

Karo halılar da birçok faktöre bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Fiyatlar, halının kalitesine, boyutuna, malzemesine ve desenine göre farklılık gösterebilir. Ayrıca, marka ve satış noktası da m2 fiyatlarını etkileyebilir. Genel olarak, yüksek kaliteli karo halılar daha pahalı olma eğilimindedir.

Fiyatların doğru bir şekilde belirlenebilmesi için, ihtiyaç duyduğunuz boyut, kalite ve desenlerle birlikte bir karo halı tedarikçisine ya da uzmana danışmanız en iyisidir. Bölgenizdeki yerel mağazalarda veya çevrimiçi platformlarda fiyat araştırması yaparak, karo halıların genel m2 fiyat aralıklarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda farklı markaları ve modelleri karşılaştırmak da size daha iyi bir fikir sağlayabilir.

Teklif Formu  <  Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
  Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

  Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com