Akustik linolyum zeminlerimiz linolyum arka katmanına bağlı özel bir yüzey koruması sayesinde daha yüksek seviyede ani ses etkisini azaltma ve yutma özelliğine sahiptir…Üstün 17 dB’e kadar ses azaltma etkisi.

Marmoleum Akustik                                                                                                                                                                   

Akustik linolyum serimiz darbe sesini 14dB (ISO 717-2) azaltır. Bu iki katlı linolyum 2 mm Marmolyum ve 2 mm Corkment tabakasından oluşmuştur. Marmolyum Akustik kullanımı, önceden Corkment serilmesine gerek duyulmadan tek seferde döşenebildiği için uygulama maliyetini azaltır. 


Marmoleum Desibel

Marmolyum Desibel, darbe sesinde 17 dB’ye varan en yüksek seviyede azalmayı sağlar. 3.5 mm kalınlığındadır: 2.5 mm Marmolyum Real ve 1 mm polyolefin köpük üzerine lamine edilen Marmolyum Decibel koleksiyonunda Marmolyum Real serisinden seçilmiş 25 renk yer almaktadır.


Corkment Underlay                                                                                                                                                                

En az 14dB (ISO 717-2’ye göre) darbe sesi azaltımı sağlamak için Corkment destek normal Marmoleum zemin kapmalası ile kombine edilerek kullanılabilir. Önce Corkment – jüt tarafı yukarıda kalacak şekilde-Marmoleum kaplama yönüne göre doğru açılarla uygulanmalıdır. 

Yapışkanın yerleşmesi ve emmesi için bir gün bekleyin. 
Daha sonra Marmoleum zemin kaplamasını Corkment’in üzerine uygulayın. Standart döşeme prosedürlerini takip edin.