Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

E-Broşür

E-Broşürü Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Uygulama Talimatları

Marmoleum Sport linolyum zemin kaplama, EN 14904 Standartlarını karşılar ve bir çok farklı tipte spor zemin sistemi için zemin kaplama seçimi olarak kullanılabilir.
Esnek mekana için A tip spor zemin sistemi
Spor tesisleriniz için Marmoleum Sport zemin çözümleri ile sporcular kazanır!
Darben şiddetini daha geniş bir alana yayarak sakatlanma riskini asgariye indiren Marmoleum Sport zemin kaplamasını esnek ve elastik yapılarıyla kombine etmek kuvvetin ve dikey deformasyonun azalmasını sağlar. Bu da daha talepkar sporlar için alanı daha uygun hale getirir. Yay iskeletinin inşası, tam performans değerlerini belirler. 

Nokta esnek (P tipi) spor zemin sistemi
Marmoleum Sport nokta esnek zemin sistemleri oluşturmak için de kullanılabilir. Marmoleum Sport Elastic, Marmoleum Sport ile ileri teknoloji ürünü bir elastik alt katmanın birleşiminden oluşur ve darbe noktasında oluşan doğrudan şoka yastık vazifesi olur. Bu ise sert yüzeylerle ilişkili olarak tekrar eden stres problemlerinin yaşanma riskini düşürür. Ayrıca alana esnek sistemlerde kullanıcının ağırlığı, yastık etkisinin etkinliğini düşürmez. Nokta esnek sistemler bu nedenle çocuk oyun alanları ve düşük darbeli sporlar için idealdirler. Nokta esnek zeminlerin, alan esnek zeminlere göre batma açısından daha zayıf olduğunu not etmek önemli. Bu nedenle, zeminin mümkün olan en uzun yaşam süresine sahip olabilmesini sağlamak amacıyla ağır noktasal yüklerden kaçınmak gerekir.

Marmoleum Sport Elastic
Marmoleum Sport + ileri teknoloji lastik katman = Marmoleum Sport Elastic
Marmoleum Sport Elastic , birlikte düşük darbeli sporlar için harikulade bir zemin sağlayan 2 katmandan oluşan nokta esnek (P tipi) bir zemin kaplama türüdür. Yerin altındaki şok yastığı, geri dönüştürülmüş lastik ve köpük parçacıklarının poliüretanla bir araya getirilmesiyle yapılır. Üst yüzeyde Marmoleum Sport Lastik taban ve Marmoleum Sport ayrı ayrı yerleştirilirler. Taban doğrudan alt zemine sabitlenebilir, böylece maliyet açısından etkin, basit bir spor zemin sistemi oluşturulur.

Marmoleum Zemin Bakımı

Marmoleum, yenilikçi çift UV katmanlı Topshield 2 tabakasıyla, maliyet ve performans olarak etkili ve yeni çözüm sunar

Temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Kazanmak doğasında var

Marmoleum Sport’u eşsiz kılan, içeriklerinin bileşimidir. Ekolojik olarak üstün bir ürün yapımının tüm gerekliliklerine yanıt veriyor ve malzeme kompozisyonunun nihai sonucunda bir çok olumlu performans özelliğini kombine ediyor. 

Keten bitkisinden elde edilen keten tohumu yağı , Marmoleum Sport’un temel bileşeni. Doğal reçine, kireç taşı ve talaş unuyla birlikte, linolyumun ana malzemesi yaratılır ve bu katman, doğal ve ya doğada özdeş renkli pigmentler eklenerek boyanır

Bu esnek malzeme, jüt yünlü bir tekstil üstüne basılır ve sonrasında büyük kurutma odalarında sert ve dayanıklı spor zemin kaplama malzemesine dönüşür. Marmoleum Sport’un üretim süreci, yeşil enerji kullanımıyla son derece çevre dostu bir süreçtir.

Bir Numaralı Seçim

Marmoleum Sport özellikleri:
Yüksek performanslı zemin kaplaması

Benzersiz spor çözümleri
• Marmoleum Spor Move Tasarımı
• Esnek ve Elastik
• Dayanıklı
• Sıcak dokunuş hissi veren
• Sigara yanıklarına dirençli
• Spor zeminler için eşsiz çözüm
• 3.2 ve 4.0 mm kalınllıklarında

Doğal ve hijyenik zeminler
• Doğal ham malzemelerden üretim
• Hijyenik
• Antibakteriyel
• Sürdürülebilir

Teklif Al  <  Neden Marmoleum Sport Linolyum Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

  Marmoleum Sport Linolyum zemin kaplama koleksiyonu, esnek spor zemin kaplama kategorisindedir ve Avrupa spor zemin kaplaması standardı olan EN 14904 ile Alman standardı olan DIN V 18032-2’yi karşılamaktadır. 
  Ayrıca, Marmoleum Sport yaralanma riskni en aza indirir.

  Marmoleum Sport spor tesislerinde ortak kullanılan alanlar da baz alınarak oluşturulan 12 adet renk seçeneğine sahiptir. Renkler zeminde vurgulu şekiller oluşturmak üzere kombinlenebilir ve kir tutmama özelliğine sahiptir.

  Marmoleum Sport Linolyum Özellikleri

  Marmoleum Sport linolyum, bir çok seviyedeki spor tesislerinde ortak kullanılan alanlar da baz alınarak tasarlanmış 3.2 mm ve 4 mm olarak 2 farklı kalınlığa sahip olup tekerlekli ekipmanların kullanımı gibi bir spor tesisin gerekliliği olan koşulları sağlar.  Marmoleum Sport linolyum zemin kaplama kullanılan bir spor zemini yaralanma riskini ortadan kaldırır, kas yorulması ve aşırı yüklenme riskini azaltır. Üst katman kayma engelleyici en uygun performansı garanti eder. 

  Kapsamlı gereklilikler
  Spor salonları, fitness salonu ve çok amaçlı salonların zemin kaplamaları, profesyonelden yarı profesyonel sporlara, konferans salonları ve yurt, kreş gibi mekanlardaki kapsamlı gerekliliklere yanıt verir. 

  Sakatlanma riskini düşürün
  Bir spor zemin uygulaması spor işlevselliğine uygun özelliklere sahip olmalıdır: Marmoleum Sport kullanılan bir spor zemini yaralanma riskini ortadan kaldırır, kas yorulması ve aşırı yüklenme riskini azaltır. Üst katman kayma engelleyici en uygun performansı garanti eder. Ağır yükler
  Hentbol, basketbol, atletizm ya da jimnastik, fark etmez, Marmoleum Sport hepsi için uygun olup doğru alt zemin kullanımıyla kombine edildiğinde, ağır yük koyulduğunda veya ağır egzersiz ekipmanları taşındığında zarar görmez. Hatta parti ve dans içerikli kutlamalar bile zeminde kötü etki yaratmıyor. Kısacası sokak ayakkabıları, sigara, içki… Marmoleum Sport hepsiyle baş edebilir. 

  Olağanüstü dayanıklı
  Linolyumun olağanüstü dayanıklılığı yıllarca süren yoğun kullanımdan sonra bile üst seviyede performans alınmasını garanti eder. Görsel bir şampiyon
  Marmoleum Sport koleksiyonu, 9 anlatımlı zengin renk spektrumuna sahip. Seride, sarı, turuncu, kırmızı, yeşiller ve mavileri tamamlayan 2 natürel renk bulunuyor. Heyecan verici Marmoleum Sport Move koleksiyonu, spor merkezlerinde çok katlı mekanlar için sağlam bir temel olarak kullanılabilen 4 zarif nötr renge sahip.

  Özellikle 83712 ve 83715 kodlu turuncu ve sarı renkler ile ilgi uyandıran özel alanlar yaratmanınız çok kolay. Tıpkı en sevdiğiniz sporu oynamaya başladığınız yer olan sokağı andırır. Seçilen renkler, çekici ve ilham veren bir zeminin oluşmasını sağlayacak şekilde kolaylıkla oyun sahasına kombine edilebilirler.

  • 3.2 mm kalınlık; Alman DIN V 18032-2 ve Avrupa EN 14904 standartlarının spor için tanımladığı tüm işlevsel ve teknik özellikleri karşılıyor. Spor salonlarının gerekliliklerin aralığı göz önünde bulundurularak bu standartlarda Linolyum zemin kaplamalarında 3.2 mm malzeme kalınlığı tavsiye ediliyor. 3.2 mm en gelişmiş performans gerekliliklerine uygundur olup yürürlükte olan ulusal ve Avrupa standartlarıyla uyumludur.
  • Düşük ağırlık sayesinde kolay uygulama
  • Uygun fiyatıyla maliyet tasarrufu
  • En çevre dostu sürdürülebilir çözüm

  Marmoleum Sport Linolyum Zemin Kaplama Uygulama Alanları

  • Spor Salonu Zeminleri
  • Fitnes – Plates Salonu Zeminleri
  • Kapalı basketbol, Voleybol Saha Zeminleri
  • Ofis – Büro Zeminleri
  • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
  • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
  • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
  • Kongre Salonu Zeminleri
  • Tiyatro Salonu Zeminleri
  • Sinema Salonu Zeminleri
  • Fuar Alanı Zeminleri
  • Otel Zeminleri
  • Mağaza – Showroom Zeminleri
  • Sağlık Hizmetleri
  • Hastane Zeminleri
  • Okul – Üniversite Zeminleri

  Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

  Linolyum zemin döşeme malzemesi uygulanacak zemin, düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

  Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

  Tesviye şapı su bazlı bir ürün olduğundan Linolyum yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

  Teklif Formu   <   Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
   Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

   Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com