Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Temizlik ve Bakım

Temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Uygulama Talimatları

Uygulama talimatları için tıklayınız.

Çevresel Yaklaşım

Tabanı geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilmiştir , bu sayede BREEAM A/A+ ile derecelendirilmiştir.
Tamamen yeşil enerji ile üretilir.
Doğaya sıfır atık bırakır.

ECONYL® den üretilmiştir – 100% yeniden geliştirilmiş polyamidden oluşan yüksek kaliteli iplik

tüm alüminyum, çelik ve kauçuk atıklarını geri dönüştürmektedir.

Sizin kullanırken kazandıklarınız..
Binaya dışarıdan giren tozun % 94’ünü bloke eder.
%65 oranında temizlik ve bakım maliyet kazancı
Maliyet, enerji ve kimyasal tasarrufu
Çevresel minimum etki

Giriş Mekanları

Binanızı gerçekten temiz ve güvenli tutmak istiyorsanız, girişe bir paspas koymak yeterli değildir. 
Sağlık ve Güvenlik Uzmanları, bina girişlerindeki klasik paspas kullanımının “her zaman etkili olmadığını ve tehlike doğurabileceği” şeklinde nitelendikleri paspasların kullanılmaması yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır.

Etkili bir giriş sistemi oluşturmak için kullanım yoğunluğunun – belli bir süre içerisinde binaya giren/çıkan kişi sayısının – ve yürüyüş yönlerinin (kişilerin binaya girdikten sonra izledikleri yol) dikkate alınması ve bu bilgilerin giriş alanının tasarımında kullanılması gerekiyor. Doğru bir giriş zemin sistemi planlamanın en iyi yöntemlerini Forbo Flooring sürekli inceliyor. Bu doğrultuda ihtiyaçlara en uygun Forbo giriş ürününü seçmeye yardımcı olmak için tasarımlar sunuyor. Nuway serisi özel üretim giriş sistemi ve Coral serisi tekstil giriş sistemlerine kadar geniş bir ürün aralığı bulunuyor.

Kullanım 1: Dış kullanım
Bina girişinin dışına yerleştirilen herhangi bir paspas sistemi ayakkabı tabanlarındaki en iri kirleri bile tutarak kirlere karşı ilk savunma hattını oluşturur.

Kullanım 2: İç kullanım
İçeriye doğru ilerlediğimizde, bir sonraki savunma hattı ayakla taşınan nem ve daha ince taneli kir parçacıklarını tutmada kullanılır.

Kullanım 3: Diğer kullanım alanları
Resepsiyon alanları, koridorlar, binanın diğer kısımlarına geçiş için kullanılan yollar, asansörler, merdiven çıkışları vs. gibi binanın diğer alanları da toz ve neme maruz kalır. Tüm bu alanlarda tortusal kirlenme riski vardır, bu amaçla tasarlanan Coral giriş sistemleri bu riski büyük ölçüde azaltıyor.

LRV & NCS

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm Forbo ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir. 

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Coral Hakkında

Dünyayı dışarıda tutun!
Modern bir bina tasarımı için kaliteli bir giriş paspas sistemi hayati önem taşır.
Sunduğumuz rijit ve teksil giriş zemin sistemleri binaya dışarından giren tozun %94’nü bloke eder. Böylece daha temiz bir iç mekan kalitesi ve dolayısıyla daha az temizlik maliyeti ve daha güvenli bir ortam sağlar. 

Forbo Coral en zorlu ortamlarda bile üstün performans sunar. Yağmur, kar, kum ya da toprak gibi dışarıdaki kirlerin içeri girmesini engeller.
Coral giriş sistemleri fonksiyoneldir ve geniş tasarım seçenekleri sayesinde daima binaların tasarım şemasının ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır.
Temizleme maliyetlerini% 65’e kadar düşüren ve kayma riskini önemli ölçüde azaltabilen Forbo giriş sistemlerini ve daha fazlasını keşfedin!

Teklif Al  <  Coral Brush Active nem alıcı halı paspas, yoğun trafikli kapı giriş paspası..

  • Dokulu polyamid iplikler
  • Vinil sırtlı
  • Ekstra yoğun insan trafiği olan kapı girişlerinde
  • İç mekanlarda veya hava koşullarına karşı korumalı alanlarda kullanıldığında en iyi performans
  • Kaymaz tasarım
  • Temizlemesi kolay