Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Coral Grip MD Paspas
Teknik Bilgileri İçin Tıklayınız

Temizlik ve Bakım

Temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Uygulama Talimatları

Uygulama talimatları için tıklayınız.

LRV & NCS

LRV
Mimaride, Işık Yansıtma Değeri (LRV), bir ışık kaynağı tarafından aydınlatılan yüzeyden yansıyan görünür ve kullanılabilir ışık yüzdesinin ölçümüdür. LRV nin renk seçimi size bağladır. Bir rengin yaklaşık LRV’si, görünür ışığının miktarını ve yansıyacak rengini gösterir. Siyah rengin % 0 ışık yansıtma değeri vardır ve tüm ışığı emer. Beyaz rengin % 100 ışık yansıtma değeri vardır ve binanın aydınlık ve serin olmasını sağlar. Aynı zamanda açık renkler daha az aydınlatmaya ihtiyaç duyduğundan çevre için doğrudan bir tasarruf sağlar ve elektrik kullanımı da azalmış olur. Tüm ürünleri ışık yansıma değeri taşır, bunlar hakkında bilgilere ürün sayfalarından ulaşılabilir. 

NCS
NCS renk kodlaması, herhangi bir materyalin rengini NCS S 1080-Y70R gibi sayısal renk kodları ile yani NCS Gösterimleri sayesinde tanımlar ve herhangi bir rengin tam olarak tanımlanabilmesini sağlar. NCS tüm renk alanını temsil etmek için renk alanının her 10. adımında 1950 standart renk tanımlar. Renk ister standart bir renk isterse 1950 renk arasından bir renk olsun, her gösterimin renk örneği aynı gösterimde başka bir renk örneği ile görsel olarak aynıdır. Bu şekilde, odadaki diğer renkli eşyalarla aynı renk döşemeler bulabilirsiniz.

‘Doğal Renk Sistemi’, NCS, bir ürün için renk değerini, yoğunluğunu ve tonunu belirlemek için geliştirilmiştir. NCS ölçüm sistemi kullanılarak, renkler ve renk grupları belirlenebilir ve kullanılan malzemeden bağımsız olarak eşleştirilebilir. Bu şekilde bir binanın içindeki farklı alanların renk koordinatları belirlenebilir. Tüm Forbo ürünlerinin bir NCS kodu bulunur ve bu kod her ürünün tanımıyla birlikte koleksiyon sayfalarında yer alır.

Teklif Al  <  Neden Coral Grid MD Paspas Tercih Etmeliyiz?

  Coral Grip MD kıvırcık Paspas, İç ve dış kullanım için sağlam ve nihai kir ve kum sökücü. Coral Grip MD Paspas, orta ve iç mekan (MD) ve ağır iş (HD) formatlarındaki dış mekan ve iç mekan kullanımı için çok yönlü, dokunmamış, temiz bir bariyer paspasıdır.

  Standart Coral Grip MD Paspas , açık, arkalıksız, geçirgen bir yapıya sahiptir, ancak sızdırmaz hale getirmek için Everfort vinil arkalık ile de üretilebilir. Her iki sürüm de 5 düz renkte sunulmaktadır.

  AZM Coral Grip MD Nem alıcı kapı önü kırmızı kıvırcık paspas1

  Coral Grip MD Kıvırcık Paspas Özellikleri

  • Maksimum kaymaz performans için granüller içerir
  • İçeri girmeden önce en kötü kirleri temizler
  • Davetkar bir iç tasarım sokak tarafında korumaya yardımcı olur
  • En ağır ticari kullanım için uygundur

  Coral Paspas ve Çevresel Yaklaşım

  Tabanı geri dönüştürülmüş PET şişelerden üretilmiştir, bu sayede BREEAM A/A+ ile derecelendirilmiştir. Tamamen yeşil enerji ile üretilir. Kısacası, doğaya sıfır atık bırakır.

  ECONYL’ den üretilmiştir – %100 yeniden geliştirilmiş polyamidden oluşan yüksek kaliteli iplik üretimi yapılmıştır. Tüm alüminyum, çelik ve kauçuk atıklarını geri dönüştürmektedir.

  Sizin kullanırken kazandıklarınız; Binaya dışarıdan giren tozun %94’ünü bloke eder. %65 oranında temizlik ve bakım maliyet kazancı sağlar. Maliyet, enerji ve kimyasal – çevresel minimum etki tasarrufu sağlar.

  Nasıl yaptıklarından, performanslarına kadar, Coral Paspas Döşeme Sistemleri gerçekten sürdürülebilir ürünler sunuyor. Yenilenebilir kaynaklardan %100 yeşil elektrik Satın aldığımız bütün elektriğin %100’ü yenilenebilir kaynaklardan geliyor. Bu, Coral üretim tesisimizin etkin bir çevre yönetim sisteminin bir parçası olduğu ve ISO 14001 sertifikası aldığı anlamına gelir.

  Coral Grid MD Paspas Uygulama Alanları

  • Ofis – Büro 
  • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
  • Kamu Kurum ve Kuruluş Girişleri
  • Hava alanı – Havalimanı Girişleri
  • Kongre Salonu Girişleri
  • Tiyatro Salonu Girişleri
  • Sinema Salonu Girişleri
  • Fuar Alanı Girişleri
  • Otel Girişleri
  • Mağaza – Showroom Girişleri
  • Sağlık Kuruluşu Girişleri
  • Hastane Girişleri
  • Okul – Üniversite Girişleri
  • Huzur Evleri – Yaşlı Bakım Evi Girişleri
  • Spor Salonu Girişleri
  • Fitness Salonu Girişleri
  • İş Merkezi Girişleri
  • Sosyal Tesis Girişleri
  • Yaşam Alanı Girişleri
  • Kreş – Anaokulu Girişleri

  *Araştırmalar, binaya giren kirin %94’ünün ayakkabı tabanlarıyla veya tekerlekli trafiğin tekerlekleriyle taşındığını göstermektedir. Bu ıslak ve kuru kir, girişlerin kirlenerek deformasyona uğramasına, iç zemin kaplamalarında da yapısal hasara, gereksiz sağlık ve güvenlik riskleri doğurmaktadır. Bu sorunu önlemek için etkili tedbirler alınmazsa, normal ömründeki tipik bir zemin kaplamasının onarım ve bakım masrafları, ilk satın alındığı fiyatının dokuz kat fazlasına tekabül etmektedir.

  Binanızı gerçekten temiz ve güvenli tutmak istiyorsanız, girişe bir paspas koymak yeterli değildir. 
  Sağlık ve Güvenlik Uzmanları, bina girişlerindeki klasik paspas kullanımının “her zaman etkili olmadığını ve tehlike doğurabileceği” şeklinde nitelendikleri paspasların kullanılmaması yönünde tavsiyelerde bulunmaktadır.

  Etkili bir giriş sistemi oluşturmak için kullanım yoğunluğunun – belli bir süre içerisinde binaya giren/çıkan kişi sayısının – ve yürüyüş yönlerinin (kişilerin binaya girdikten sonra izledikleri yol) dikkate alınması ve bu bilgilerin giriş alanının tasarımında kullanılması gerekiyor. Doğru bir giriş zemin sistemi planlamanın en iyi yöntemlerini sürekli inceliyoruz. Bu doğrultuda ihtiyaçlara en uygun giriş ürününü seçmeye yardımcı olmak için tasarımlar sunuyor. Coral serisi tekstil giriş sistemlerine kadar geniş bir ürün aralığı bulunuyor.

  Teknik Bilgiler
  Kalınlık11-12 mm
  Uzunluk Genişlik

  15m x 127cm 15m x 122cm  60cm x 90cm

  Yoğun Ticari Yangın Dayanımı

  Bina girişinin dışına yerleştirilen herhangi bir paspas sistemi ayakkabı tabanlarındaki en iri kirleri bile tutarak kirlere karşı ilk savunma hattını oluşturur.

  İçeriye doğru ilerlediğimizde, bir sonraki savunma hattı ayakla taşınan nem ve daha ince taneli kir parçacıklarını tutmada kullanılır.

  Resepsiyon alanları, koridorlar, binanın diğer kısımlarına geçiş için kullanılan yollar, asansörler, merdiven çıkışları vs. gibi binanın diğer alanları da toz ve neme maruz kalır. Tüm bu alanlarda tortusal kirlenme riski vardır, bu amaçla tasarlanan Coral giriş sistemleri bu riski büyük ölçüde azaltıyor

  Coral giriş döşemelerimizin bir çoğunda kullanılmış ve terk edilmiş balık ağlarından yapılmış Econyl® ipliği kullanılır. Econyl® kullanımı, mevcut israfı azaltmanın, üretim kaynaklı ek kirliliği önlemenin ve doğal kaynak ve enerji tüketimini minimumda tutmanın bir yoludur.

  Coral Paspas üretimindeki tüm atık iplikler iplik tedarikçisi tarafından yeniden kullanılmaktadır. Çevresel etkimizi azaltmanın yeni yollarını aramamız, materyallerine daha yüksek düzeyde geri dönüştürülmüş içerik ekleyebilen ileri görüşlü tedarikçilerle çok yakın çalışmamıza neden oldu.

  Teklif Formu   <   Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
   Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

   Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com

   Sosyal Medyada Paylaş