...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Enduro LVT Zemin Kaplama – Glue Down

Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız 

E-Katalogu Görüntülemek İçin Tıklayınız 

Uygulama Talimatlarını Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız 

Temizlik ve Bakım Talimatlarını Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız 

Performans Deklarasyonu Görüntülemek İçin Tıklayınız 

Neden Enduro LVT Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

Enduro LVT zemin kaplama koleksiyonunun Dryback ahşap plank serisi 121.9 x 17.8 cm, karolar 60,96 x 30,48 cm boyutundadır. 17 doğal ahşap tasarım ile 3 beton tasarımdan oluşmaktadır.

Enduro, birçok olasılık yaratan LVT koleksiyonudur. Enduro ürünleri hem Dryback hem de Click sistemde kullanılabildiğinden size elinizdeki iş için doğru malzemeyi seçebilme şansı sunar. Enduro LVT koleksiyonunun her iki yapısı da 0.3 mm aşınma tabakasına sahiptir.

Enduro koleksiyonunun Dryback ahşap plank serisi 121.9 x 17.8 cm, karoları 60,96 x 30,48 cm boyutundadır. Enduro Click plank’lar ise 121.2 cm x 18.5 cm ve Click karolar 61 x 30.5 cm ölçülerindedir.

Enduro koleksiyonu 17 doğal ahşap tasarım ile 3 beton tasarımdan oluşmaktadır. Tek ya da kombinlenerek kullanılabilirler. Her iki yapıda da doğru şekilde uygulandığında, beklenen performansı en iyi şekilde sağlar.

Allura LVT zemin kaplamaları Performans

Neden Glue Down LVT Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

LVT zemin kaplama Glue Down (Yapıştırma) özelliğine sahip ürünleri, uygulama ve kullanım bakımından bir çok avantaja sahiptir. Yapıştırma özelliği ürünün zemindeki formunu korurken, aynı zamanda oluşabilecek aksiliklere karşı, zemin sağlamlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Avantajları göz önüne alındığında, LVT son derece popüler bir zemin kaplama malzemesi haline gelmesi şaşırtıcı değildir. LVT ile dezavantajları olmadan doğal ahşap veya taş döşeme elde edebilirsiniz.

Aşırı dayanıklılık ve düşük bakım ile birleştirilen su geçirmez LVT – LVP kalitesi, hem konut hem de ticari kullanım için ideal döşeme çözümü haline getirir. LVT -LVP seçimi yapan kişilerin dayanıklılık veya tasarım seçenekleri bakımından ödün vermek zorunda kalmaları gerekmez.

Ofisiniz, Mutfağınız, restoranınız, koridorunuz veya lobiniz gibi alanlarınız için suya dayanıklı ve uygulama kolaylığı olan  bir zemin kaplaması arıyorsanız, ömür boyu sürecek harika tasarımları seviyorsanız Glue Down (Yapıştırma) LVT her zaman en iyi seçimlerinizden biri olacaktır.

LVT Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler LVT – LVP zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermekte olup, lokal tadilat ve yükseltilmiş döşeme altındaki tesisata müdahale etmek çok kolaydır. 

LVT Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

LVT yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır.

Enduro LVT Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

LVT – LVP zemin döşeme malzemesi uygulanacak zemin, düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı su bazlı bir ürün olduğundan LVT yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Enduro LVT Zemin Kaplama – Glue Down

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.