Linolyum döşeme ürün yelpazemiz içerisinde, Marmoleum Desibel, 18dB’lik en yüksek darbe sesini azaltır.

Bu sürdürülebilir akustik döşeme, 1 mm’lik bir poliolefin köpüğü üzerine lamine edilmiş 2,5 mm’lik Marmoleum’dan oluşur. Marmoleum Marbled ve Solid koleksiyonlarından seçilen 27 renkte mevcuttur.

Teknik Bilgi

Kalınlık: 3,5 mm
Uzunluk Genişliği: ≤ 33 m x 200 cm

Renk Seçenekleri

Renk seçenekleri için tıklayınız

Kaynak Kordonları

Marmoleum Yeni Nesil koleksiyonunda tüm zemin kaplamaları ile uyumlu renk çeşitlerine sahip kaynak kordonu bulunmaktadır.

Detaylar için tıklayınız

Sesi Kıs!

Okul projelerinde, çocukların öğrenmesine yardımcı olmak ve öğrenimleri sırasında sessiz bir atmosfer yaratmayı sağlayan koleksiyon.
Ayrıca ofislerde de ses iletimini büyük ölçüde azaltarak stres ve saldırganlığı yok eden akustik zeminler hastane, yaşlı bakım merkezleri gibi gürültünün azaltılması gereken tüm sağlık alanları için mükemmel ortamlar sağlar.

Forbo Flooring olarak; 30 yılın üzerindeki deneyimiyle akustik zemin konusunda uzman olup tüm uygulamalar için sınıfının en iyisini sunabileceğimiz özel endüstriyel bilgiye sahibiz.

Forbo akustik zemin çözümleri; yoğun ayak trafiğinin olduğu alanların beklentilerini karşılarken , ses azaltımını en üst seviyede tutmak üzere geliştirilmiş ve test edilmiştir.

Linoleum & Çevresel Yaklaşım

Biz doğa ile çalışıyor, doğa için üretiyoruz.

Doğal hammaddeler
Marmoleum, Forbo’nun linolyum markası, 97% doğal hammadde, 72% yenilenebilir hammadde (10 yıl içinde tekrar yetişen) ve 43% geri dönüştürülmüş malzeme içerir bu şekilde el değmemiş ham madde kullanım gereksinimi azaltır.

Marmoleum koleksiyonu; keten tohumu yağı, reçine, odun talaşı, kireç taşı ve tamamen doğal pigmentlerden oluşan ve plastikleştirici içermeyen yapısıyla doğal olarak bakteriyostatik özelliğe sahip ve bu yönüyle insan sağlığına en uyumlu iç mekan zemin kaplamasıdır. 

Doğal Yaşam alanı
Forbo Flooring’de Marmoleum’u özel yapan şey, 12 aylık bir sürede yetişen ve yenilenen doğal çevreden elde edilmiş hammaddelerden oluşmasıdır. 
Jüt ve keten; buğday ve mısır gibi hasat edilebilen yıllık mahsullerdir. Ahşap sanayinden çıkan atık bir malzeme olan odun talaşı Avrupa üretim ormanlarından sağlanıyor. Kireçtaşı ise doğada bol miktarda mevcuttur. 

Biyolojik olarak doğal ayrışım
Tüm bunlar, Marmoleum’u, 30 yıldan fazla süren bir yaşam döngüsünden sonra yeniden başlayabilen doğal bir döşeme haline getiriyor. Marmoleum, biyolojik olarak ayrıştırıldığından parçalanabiliyor. Alternatif olarak, Marmoleum yanması yüksek kalorili bir değer sağlar ve üretim sürecinde kullanılan enerjiden daha fazla termal enerji oluşturur. Bu, doğadan yararlanılan tam bir yaşam döngüsü olduğunu gösteriyor.

Topshield2

Topshield2; Gerçek Dünyada Zemin Performansı
Topshield2, Forbo tarafından linolyum zemin kaplamaları için geliştirilen güçlü ve çift katmanlı yüzey korumasıdır.
Yüksek performanslı “Topshield2” yüzey koruması ve çift katmanlı “UV” koruması ile yüzey dayanımını arttırarak, malzemenin yaşam ömrü maliyetini minimuma indiren Marmoleum, esnek zemin kaplamaları arasında en sürdürebilir çözümü sunuyor.
Ön bakım veya polimer uygulama gerektirmeyen ve kire dayanıklı, aşınmaya daha az meyilli ve çizilmelere ve leke tutmaya karşı dirence de sahip bir zemin çözümü sağlar. 

Yaşanılan iç mekanlarda bulunan zemin döşemeleri günlük hayatın bir parçasıdır ve belirlenmiş temizlik ve bakım rejimi ile performansı dengelemek mümkün olmadan ‘çeşitli kullanım ve istismar’ ile karşılaşır. Zeminin günlük kullanıma dayanıklı olması gerekir; mevsime göre hava koşulları, içeriye taşınan kir ve ayak izleri, kazara meydana gelen çizikler ve lekeler zaman içinde zemin döşemelerinde görülebilecek olumsuzluklardandır. 
Her zemin döşemesi uygulamasından sonra yeni bir zemin olur ve uzun yıllar boyunca performansı devam etmesi beklenir. 
Marmoleum’un bu konuda başarısı kanıtlanmış olup kalıcı bir performans için modern bir zemin sistemidir: BUGÜN, YARIN VE DAİMA

Ses İndirgeme Değeri

Nasıl mı?
Ses, neredeyse tüm gündelik etkinlikler tarafından üretilir. Etki sesi, zemin yüzeyine temas eden trafik tarafından üretilir. Bu nedenle zemin, akustik performansın etkilenebileceği ana alan.

Darbe sesi indirgemesi
Darbe ses indirgemesi bir odanın zemininden diğer katlara geçebilen ses ile bağlantılıdır. Bu en genel ses indirgeme ölçüsüdür. Forbo bu alanda liderdir ve Sarlon zeminlerimiz üst katlardan gelen darbe sesleri ile ilgili değişik seviyelerde özelliklere sahiptirler. EN ISO 717-2 bunun için bir normdur ve Forbo’nun akustik zemin kaplamalarından linolyum ve sarlonun darbe ses indirgeme değeri 14 dB ve 19dB arasında değişir.

İç mekan darbe ses indirgemesi 
Söz konusu bir odanın kendi içinde yaratılan darbe ise; NF-S31-074 standardı tüm zeminleri çeşitli kategorilerde sınıflandırır. Tüm Forbo Sarlon zeminleri Sınıf A kategorisindedir : sınıfının en iyisi !
1 odada zeminde yapılan darbe sesi zeminin altındaki odalara iletilir. Bir zemin kaplamasının sağladığı darbe ses azaltımını ölçmek için, bir emici odada beton zemin plakasına doğrudan çekiç makinesi ile darbe sesi gelir ve ses seviyesi (S1) aşağıdaki resepsiyon odasına kaydedilir.

Marmoleum Zemin Bakımı

Marmoleum, yenilikçi çift UV katmanlı Topshield 2 tabakasıyla, maliyet ve performans olarak etkili ve yeni çözüm sunar.

Temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Teklif Al    <
    Renk Seçenekleri