...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Sphera SD Homojen Kondaktif PVC Zemin Kaplama

Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Sphera EC-SD Homojen Kondaktif PVC Zemin Kaplama Teknik Bilgisi için tıklayınız.

Sphera EC-SD Homojen Kondaktif PVC Zemin Kaplama temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Sphera SD-EC Homojen Kondaktif PVC Zemin Uygulama Teknikleri için Tıklayınız.

Neden Sphera SD Homojen Kondaktif PVC Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

Sphera SD homojen kondaktif PVC zemin kaplama, statik dispatif özelliklere sahip bir zemin kaplamasıdır. Tutarlı ve güvenilir performans sağlamak için belirli miktarda dağıtıcı çipler içerir. Sphera EC homojen kondaktif PVC zemin kaplama koleksiyonu, özel kabartma yapısı sayesinde kolay temizlenir ve mat bir yüzeye sahiptir… Koleksiyondaki 14 ton, iyi dengelenmiş bir renk paleti oluşturur.

Sphera SD ve EC homojen kondaktif PVC zemin kaplama, rulo formattın da ürettilen iletken özelliklere sahip homojen PVC zemin kaplama koleksiyonudur. ilaç, MedTech ve sağlık tesisleri gibi en hassas ortamlardaki statik deşarjları ve partikülleri kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Sphera SD ve EC homojen kondaktif PVC zemin kaplama, en yüksek hijyenik özellikleri ve kalıcı ESD kontrolünü sağlar.

Sphera SD ve EC homojen kondaktif PVC zemin kaplama rulo koleksiyonu 2 alt seriden oluşur: Sphera SD (Statik Dispatif) ve Sphera EC (Elektrostatik Kondaktif). Her iki koleksiyon da zorlu kontrol ortamları için en güvenilir zemin çözümüdür.

Sphera SD ve EC homojen kondaktif PVC zemin kaplama, yeni amaca yönelik inşa edilen Avrupa’daki üretim tesislerde üretiliyor. Bu da “en yeni” bilgilerle son teknolojinin “akıllı” ve yenilikçi bir çözüm oluşturmak için kullanıldığı, birinci sınıf bir zemin kaplaması anlamına gelir.

Sphera SD Homojen Kondaktif PVC zemin kaplamanın faydaları

 • Yenilikçi ürün geliştirme ve dikkatle kontrol edilen üretim süreçleri, tüm ESD zemin standartlarına uygun, kalıcı iletken özelliklere sahip bir zemin çözümü sağlar.
 • Zemin kaplamasının optimum performansı, nem seviyeleri gibi ortam koşullarına bakılmaksızın kullanım ömrü boyunca kalacaktır.
 • Düşük emisyon ve ftalat içermeyen üretimi ile Sphera SD ve EC koleksiyonu sağlıklı bir iç ortama katkıda bulunur.
 • Eşsiz SMART katmanı, Sphera SD ve EC’yi hem lekelere ve çizilmelere karşı dayanıklı hem de hijyenik bir çözüm yapar.
 • İletken taban sayesinde, bakır şerit koyulduktan sonra, rulonun altında iletken yapıştırıcı kullanımına gerek yoktur. Bu özellik ile uygulama maliyetleri ve kurulum hataları riski azalır.
 • Sphera SD ve EC homojen kondaktif PVC zemin kaplama , sıfır atık ortamında üretilerek verimli ve sürdürülebilir üretim sağlar.

PVC Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler PVC zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Ahşap zeminlerin üzerine uygulama yapmak risklidir. Yapıştırıcılar su bazlı olduğundan ahşap zeminin üzerine yapılan PVC yer kaplaması uygulamalarında zaman içinde hava kabarcıkları oluşarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla mevcut ahşap zeminin sökülerek Tesviye Şapı ile düzeltilmesi tavsiye edilir..

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan Rulo PVC yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermeyebilir. Yükseltilmiş döşeme üzerine, Rulo PVC yerine, Karo PVC Zemin döşemesi (LVT Zemin Kaplaması) yapılması önerilmektedir.  Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. 

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

PVC yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

Sphera SD Homojen Kondaktif PVC Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Sağlık Kuruluşları
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri
 • Ameliyathaneler
 • Laboratuarlar
 • İlaç Üretim Tesisleri
 • MedTech

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

PVC zemin döşeme malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgiler

Kalınlık: 2 mm
Uzunluk Genişlik: ± 26 m x 200 cm

Çok Yoğun Ticari Yoğun Hafif Endüstriyel Yangın Dayanımı Elektrik direnci

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Sphera SD Homojen Kondaktif PVC Zemin Kaplama

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.