...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Sarlon Complete Step PVC Zemin Kaplama

Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi
Sarlon Complete Step Merdiven PVC Zemin Kaplama
Teknik Bilgisi İçin Tıklayınız

Hastane, Klinik,Sağlık Merkezleri
Okul, üniversite, Öğrenci yurtları
Kütüphane, Konferans Salonu,Sinema ve Tiyatro Salonları
Çocuk oyun alanları,Kreş ve Anaokulları
Fittness ve Aerobik Salonları,Aletli Jimnastik Salonları
Yemekhaneler,Restaurant,Cafe ve Parakende Satış Mağazaları.
Ofisler ,Toplantı Salonları vb.. mekanların ses yutma özelliği istenen her alanında kullanılabilir.

Uygulama teknikleri için lütfen Tıklayınız

Neden Sarlon Complete Step PVC Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

Sarlon Complete Step akustik PVC zemin kaplaması merdiven basamaklarında uygulanır. 13 renkten oluşan koleksiyon 17 dB ses indirgemesine sahiptir. Sarlon Complete Step PVC zemin kaplamasının sunduğu sayısız yüzey alternatifi yanı sıra yoğun trafik alanlarında üst düzey dayanım gösteriyor. Yüzeyindeki özel “PUR” koruma tabakası ile kolay temizlik ve bakım sağlıyor.

PVC Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler PVC zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Ahşap zeminlerin üzerine uygulama yapmak risklidir. Yapıştırıcılar su bazlı olduğundan ahşap zeminin üzerine yapılan PVC yer kaplaması uygulamalarında zaman içinde hava kabarcıkları oluşarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla mevcut ahşap zeminin sökülerek Tesviye Şapı ile düzeltilmesi tavsiye edilir..

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan Rulo PVC yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermeyebilir. Yükseltilmiş döşeme üzerine, Rulo PVC yerine, Karo PVC Zemin döşemesi (LVT Zemin Kaplaması) yapılması önerilmektedir.  Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. 

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

PVC yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

Sarlon Complete Step PVC Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Merdiven Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofis Merdivenleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Merdiven Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Merdiven Zeminleri
 • Kongre Salonu Merdiven Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Merdiven Zeminleri
 • Sinema Salonu Merdiven Zeminleri
 • Fuar Alanı Merdiven Zeminleri
 • Otel Merdiven Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Merdiven Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri Merdiven Zeminleri
 • Hastane Merdiven Zeminleri
 • Okul – Üniversite Merdiven Zeminleri
 • Spor Salonu Merdiven Zeminleri
 • Fitness Salonu Merdiven Zeminleri
 • İş Merkezi Merdiven Zeminleri
 • Sosyal Tesis Merdiven Zeminleri
 • Yaşam Alanları Merdiven Zeminleri
 • Kreş – Anaokulu Merdiven Zeminleri
Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

PVC zemin döşeme malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgi

Kalınlık 3,35 mm 
Uzunluk Genişlik 101 cm x 20 m
Aşınma Tabaka Kalınlığı 0,85 mm

Çok Yoğun Ticari Yangın Dayanımı Akustik Darbe Sesi İndirgeme

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Sarlon Complete Step PVC Zemin Kaplama

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.