...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Allura LVT Zemin Kaplama – Glue Down

Allura Wood

Allura Stone

Allura Abstract

Allura Stripe

Allura Ceramics

Allura Premium

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız 

Temizlik ve Bakım Talimatlarını Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız 

Tüm Allura LVT serileri en yüksek çevre koşulları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Allura’yı olabildiğince sürdürülebilir kılmak için ne yaptığımızı aşağıda okuyabilirsiniz.
Tüm Allura vinil karoları, en yüksek çevre standartlarına uygun olarak üretilmiş olup Allura ürün yelpazesi fatalat içermez.

Yeşil Elektrik
Avrupa REACH yönetmeliğine uyumlu olan yeni Allura LVT serisi %50’nin üzerinde doğal kaynaklardan elde edilmiş malzeme içerir ve geri dönüşüm ya da enerji geri kazanımı ile yenilenebilir.
Üretimde kullanılan yeşil enerji ve %100 geri dönüşüm kapasiteleri, LVT’de en sürdürülebilir alternatifi sunuyor. Cam elyafıyla güçlendirilmiş yapısı sayesinde, üstün bir boyutsal stabiliteye sahip olan Allura, geri dönüştürülerek ya da enerji geri kazanımı ile yenilenebilirdir.

Fatalat içermez
Tüm Allura vinil karoları, en yüksek çevre standartlarına uygun olarak üretilmiş olup Allura ürün yelpazesi ftalat içermez.

Geri dönüştürülmüş içerik
Allura serisi de birçok serinin tabanında kullanılan geri dönüştürülmüş malzeme içerir. Allura serisi için yalnızca Allura üretiminden çıkan hurda malzemeyi kullanıyoruz, böylece kullandığımız geri dönüştürülmüş içeriğin Ftalat içermediğinden emin oluyoruz.

Kesim firesini minimize etme
Allura plank ve karoları, hiçbir boşluk oluşturmadan kesim yapan ve ayrı parçaların kesimi arasında artık malzeme oluşmasını engelleyen otomatik ultrasonik kesiciler ile kesilir. Kesim işlemi, kesintisiz bir rulo ile sürekli beslenir, böylece fire minimumda tutulur ve yalnızca 4m genişliğindeki rulonun iki kenarında oluşur. 

Dikkatlice seçilmiş ham maddeler 
Allura, sağlamlığı ve kalitesi, dikkatlice seçilmiş ham maddeler ile tescillenmiştir. Ürünün katmanları kendi fabrikamızda üretilir ve hiçbir ön mühendisliği yapılmış doldurucu katman veya kaplama kullanılmaz. Bu da hiçbir ham maddenin üretim sürecinde dökülmediği anlamına gelir.

Neden Allura Glue Down LVT Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

LVT zemin kaplama Glue Down (Yapıştırma) özelliğine sahip ürünleri, uygulama ve kullanım bakımından bir çok avantaja sahiptir. Yapıştırma özelliği ürünün zemindeki formunu korurken, aynı zamanda oluşabilecek aksiliklere karşı, zemin sağlamlığı ile ön plana çıkmaktadır.

Avantajları göz önüne alındığında, LVT son derece popüler bir zemin kaplama malzemesi haline gelmesi şaşırtıcı değildir. LVT ile dezavantajları olmadan doğal ahşap veya taş döşeme elde edebilirsiniz.

Aşırı dayanıklılık ve düşük bakım ile birleştirilen su geçirmez LVT – LVP kalitesi, hem konut hem de ticari kullanım için ideal döşeme çözümü haline getirir. LVT -LVP seçimi yapan kişilerin dayanıklılık veya tasarım seçenekleri bakımından ödün vermek zorunda kalmaları gerekmez.

Ofisiniz, Mutfağınız, restoranınız, koridorunuz veya lobiniz gibi alanlarınız için suya dayanıklı ve uygulama kolaylığı olan  bir zemin kaplaması arıyorsanız, ömür boyu sürecek harika tasarımları seviyorsanız Glue Down (Yapıştırma) LVT her zaman en iyi seçimlerinizden biri olacaktır.

Allura LVT Hakkında

Allura LVT Zemin döşemesi, oldukça iyi referanslara sahip olduğu gibi, desen olarak çok farklı alternatiflerin bulunduğu bir koleksiyondur. Mağazalar, cafe ve restaurantlar, dinlenme alanları, oteller, ofisler ile giriş ve lobi alanları gibi bir çok yoğun sirkülasyon alanlarına yönelik geliştirilen koleksiyon başka koleksiyonlarda bulamayacağınız cesur renk seçenekleriyle iç mekanlarınızda farklı bir hava, hayatınıza renk katar. Doğal taş görünümüne sahip Allura LVT koleksiyonu, renklerini de doğadan alıyor. Allura, doğal ahşap ve taş zeminin estetiği ile sağlam ve dayanıklı LVT’nin avantajlarını birleştirir: sıcak his, ses geçirmezlik, kolay döşeme ve bakım. 

Kanıtlanmış olan bir kaç kriter Allura LVT’nin tercih edilmesini sağlıyor: geri dönüştürülmüş ftalat içermeyen hammaddeler, geri dönüşüm kapasitesini %100 artırabilecek, verimli üretim ortamlarında yeşil enerji kullanarak yapılan üretim.Allura her biri kendine özgü doğal tasarıma sahip 3 alt seri sunar: 

Allura Wood
Allura Ahşap, desen tekrarsız ve doğal görünen ahşap karolar sunar. Tasarımdaki ustalığı, ince tonlardan canlı ve modern ahşaplara kadar samimi, zarif ve gerçek gibi ahşap tasarımlarına dönüşüyor. 100X15cm, 120x20cm ve 150x28cm olmak üzere farklı ebatları mevcut. 

Allura Stone
Doğal taşın keyfini ayaklarınızın altında hissedin. Mineral, yıpranma izleri ve desen tasarımları seçenekleri her türlü mekan için fırsat yaratıyor. 50X50cm ve 50x75cm karo ebatları mevcut. 

Allura Abstract
Zemininizde gerçek bir etki yaratmak ve göze çarpan alanlar oluşturmak için ilgi çekici desen tasarımları. Birbiriyle karıştırıp eşleştirebileceğiniz sade ve çizgili tasarımlar. 50X50cm ve 100x25cm karo ebatları mevcut.

LVT Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler LVT – LVP zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan LVP – LVT yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermekte olup, lokal tadilat ve yükseltilmiş döşeme altındaki tesisata müdahale etmek çok kolaydır.  Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. 

LVT Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

LVT – LVP yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra LVT – LVP yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış LVT LVP yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

Allura Glue Down LVT Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

LVT – LVP zemin döşeme malzemesi uygulanacak zemin, düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı su bazlı bir ürün olduğundan LVT yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Allura LVT Zemin Kaplama – Glue Down

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.