Neden Flotex Tibor Rulo Halı Tercih Etmeliyiz?

Flotex Tibor rulo halı tasarımları; Öncü tekstil tasarımcısı Tibor Reich, İngiliz savaşları sonrası tekstil endüstrisindeki önde gelen isimlerden biriydi. Çarpıcı Tibor desenlerinin geçmişi 1950’lere uzanıyor olmasına rağmen aslında halen dün tasarlanmış gibi.

Flotex, heyecan verici bir zemin koleksiyonu oluşturmak için bu İngiliz tasarım efsanesi ile bir araya geldi. flotex için seçilen tasarımların çoğu, 1957’de başlatılan ve Endüstriyel Tasarım Konseyi’nin açılış Tasarım Merkezi Ödülü’nü kazanan Tibor’un çığır açan Fotexur koleksiyonundan.

Tibor eğer bugün hayatta olsaydı, eminiz ki bu işbirliği yine olurdu. Neyse ki yaratıcılığı, Victoria – Albert Müzesi’nde ve Leeds Üniversitesi Uluslararası Tekstil Arşivi’nde bulunan uluslararası kabul görmüş arşivleriyle devam ediyor.

Flotex halı zeminler, Tibor’un dinamik grafik tasarımları için mükemmel bir ortam sağlıyor. Dijital baskının en son teknolojisi, desenlerimize yeni bir yaşam alanı sunuyor.

Flotex Tibor Rulo Halı Avantajları

Mükemmel boyutsal stabilite
Flotex Tibor rulo halı, boyutsal stabilitesi oldukça iyidir ve bir tekstil yer döşemesi optiğine sahipken, hem esnek yer döşemeleri kadar dayanıklı hem de temizlenmesi kolaydır.

Dayanıklı ve Rahat
Normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu yaşarken, metrekare başına 80 milyon naylon 6.6 ipin bir sonucu olarak Flotex Rulo Halının dayanıklılığının göstergesidir.

Son Derece Hijyenik
Naylon ipler sadece ses emilimi ve konforu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hem kuru hem de ıslak koşullarda herhangi bir temizleme işlemi yapıldığında havadaki alerjenleri ve ince tozları da tutarlar. Yapısı sayesinde, Flotex, her temizlik işleminden sonra olağanüstü bir görünüm korumasına sahiptir.

Temizlik Sonrası İlk Günkü Gibi
Her gün basit vakumlama ile yapılacak bir temizlik, yoğun naylon yüzeyde kalan kir veya tozu temizler. Bununla birlikte, ağır kirlenmeden sonra deterjan gerektiren, buharlı temizlik veya daha derin mekanik temizlik de kullanılabilir. Basit temizlik işlemleri Flotex Tibor rulo halıyı orijinal haline geri getirir. Flotex Tibor rulo halının, sunduğu geniş renk ve desen yelpazesi, zemine kurulduğu gün kadar canlı ve hareketli kalır.

Güvenli ve Akustik
Flotex Tibor rulo halı, hem oda içi darbe indirgeme performansı (A sınıfı) hem de iyi bir ses azaltması (> 20dB) sağlar; bu da sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelir. Flotex Tibor , ayrıca düz yüzeyler ve rampalar için HSE ıslak ve kuru kayma direnci sınıflandırmalarını karşılar.

Antialerjik Rulo Halı Kaplama

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27’sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex flok halılar; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipo alerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Flotex flok rulo halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Flotex Tibor Rulo Halı Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri

Teknik Detay

Kalınlık 4,3 mm
Uzunluk Genişlik 30m x 200cm

Yoğun Ticari Yangına tepki Akustik Darbe Sesi İndirgeme Bakteriostatik 

Dijital Zemin Kaplama Ürün E-Katalogları için >>

İletişim Formu  <  Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
  Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için >> 

  Tel: +90 212 274 44 22 E-mail: info@anilzemin.com – bilgi@anilzemin.com