...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Flotex Sottsass Rulo Halı

Neden Flotex Sottsass Rulo Halı Tercih Etmeliyiz?

Hem estetik hem de teknik açıdan çığır açan, Flotex Sottsass floklu zemin kaplaması; geçen yüzyılın sonundaki ünlü Memphis Tasarım trendinden sorumlu İtalyan tasarım stüdyosu Sottsass Associati arasındaki yaratıcı bir işbirliğinin sonucunda ortaya çıkmıştır. Sottsass tasarımları, benzersiz organik formlar ve düzensiz, görünüşte rastgele desenler sunar.

Flotex Sottsass rulo halı koleksiyonu, 4 tasarımdan oluşur; Terrazzo, Wool, Bacteria ve Kasuri. Tasarımlar, düzensiz, görünüşte rastgele ve organik formlara ve ölçekle oynamak için “optik” özelliğe sahiptir; bu özellik, perspektif dinamiklerinin sürekli iş başında olduğu, özellikle döşeme ile ilgili bir özelliktir. Flotex Sottsass, çok çeşitli renk gruplarında mevcuttur ve siyah zemin üzerine Schiapparelli pembesi, elektrik mavisi ve neon yeşili gibi güçlü kontrastlı kombinasyonlarda sıcak moda renkleri içerir.

Flotex Sottsass Rulo Halı Avantajları

Mükemmel boyutsal stabilite
Flotex Sottsass rulo halı, boyutsal stabilitesi oldukça iyidir ve bir tekstil yer döşemesi optiğine sahipken, hem esnek yer döşemeleri kadar dayanıklı hem de temizlenmesi kolaydır.

Dayanıklı ve Rahat
Normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu yaşarken, metrekare başına 80 milyon naylon 6.6 ipin bir sonucu olarak Flotex Rulo Halının dayanıklılığının göstergesidir.

Son Derece Hijyenik
Naylon ipler sadece ses emilimi ve konforu sağlamakla kalmaz, aynı zamanda hem kuru hem de ıslak koşullarda herhangi bir temizleme işlemi yapıldığında havadaki alerjenleri ve ince tozları da tutarlar. Yapısı sayesinde, Flotex, her temizlik işleminden sonra olağanüstü bir görünüm korumasına sahiptir.

Temizlik Sonrası İlk Günkü Gibi
Her gün basit vakumlama ile yapılacak bir temizlik, yoğun naylon yüzeyde kalan kir veya tozu temizler. Bununla birlikte, ağır kirlenmeden sonra deterjan gerektiren, buharlı temizlik veya daha derin mekanik temizlik de kullanılabilir. Basit temizlik işlemleri Flotex Sottsass rulo halıyı orijinal haline geri getirir. Flotex Sottsass rulo halının, sunduğu geniş renk ve desen yelpazesi, zemine kurulduğu gün kadar canlı ve hareketli kalır.

Güvenli ve Akustik
Flotex Sottsass rulo halı, hem oda içi darbe indirgeme performansı (A sınıfı) hem de iyi bir ses azaltması (> 20dB) sağlar; bu da sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelir. Flotex Sottsass, ayrıca düz yüzeyler ve rampalar için HSE ıslak ve kuru kayma direnci sınıflandırmalarını karşılar.

Yüksek çözünürlüklü dijital baskı
Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.
Özel talebiniz üzerine yüksek dijital baskı tekniği ile zeminlerde dilediğiniz tasarımı bastırılabilir ve bu teknikte dilediğiniz tonları elde etmek çok rahatlıkla elde edilebilir.

Harika Etkiler
Dijital baskı, karmaşık bir renk öyküsü olan özetlerden çimen, kum veya sudan gerçekçi görüntülere veya zeminde yansıyan herhangi bir resme kadar sınırsız sayıda tasarım seçeneği sunar. Bir çakıl taşlı plaj veya yosun yüzeyi yaratarak mekanlarınıza doğayı getirin.

Sonsuz tasarım seçenekleri
Dijital baskı, görsel ayrıntı ve geleneksel baskılarla kolaylıkla ulaşılamayan efektler gerektiren koleksiyonlar için de uygundur. Flotex Sottsass, 500’den fazla bireysel öğe içerir.

Tasarımlarınızı siz renklendirin
Tasarım kurgulamaktan çok mu hoşlanıyor musunuz, ancak istediğiniz renkleri bulamıyor musunuz? Flotex Sottsass, kendi renklerini seçerek yeniden renklendirilebilen çok sayıda tasarım sunar.

Antialerjik Rulo Halı Kaplama

Allergy UK tarafından yapılan anket çalışmasının sonucu, çalışan insanların % 27’sinin, iş yerlerine alerjisi olabileceğini söylüyor.

Flotex flok halılar; havadaki alerjenleri ve ince tozu tutan, temizlenmesi kolay benzersiz bir yapıya sahiptir. Alerjenler için hipoalerjenik halı döşemelerinden daha iyi bir tekstil çözümüdür. Bir Flotex döşemesi vakumlanarak temizlendiğinde, geleneksel halı döşemelere göre iki kat daha fazla alerjen temizler. Flotex flok rulo halı koleksiyonunun prestijli Allergy UK Approval Seal layık görülen tek tekstil zemin kaplaması olmasının sebeplerinden biri de budur.

Teknik Detay

Kalınlık 4,3 mm
Uzunluk Genişlik 30m x 200cm

Yoğun Ticari Yangına tepki Akustik Darbe Sesi İndirgeme Bakteriostatik 

Dijital Zemin Kaplama Ürün E-Katalogları için >>

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com