Dünyanın Rengi

Flotex Colour koleksiyonu, 3 farklı stili temsil eden Calgary, Metro ve Penang ile ince baskı nüanslarıyla renkli Metro Neon serilerinin birleşmesinden oluşur. Hem karo hemde rulo olarak koleksiyona ait tüm ürünler mevcuttur.

Son derece istikrarlı
Flotex, her açıdan son derece istikrarlıdır ve bir tekstil zemin kaplamasının optiklerine sahiptir. İşlevsel ve dayanıklı olduğu kadar, Forbo’nun diğer koleksiyonları gibi rahat temizlenebilen bir üründür. Flotex karo ve rulo formunda sunulmaktadır. 

Dayanıklı & Konforlu
Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.

Sessiz ama hijyenik
Naylon fiberler yalnızca ses absorbe etmek ve konfor sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mekandaki ince toz ve alerjenleri yakalıyor, ıslak veya kuru temizleme sırasında da çaba harcamadan geri bırakıyor.
Flotex içerik yapısı gereği yıllar içinde oluşan küf ve kötü kokulara rağmen ilk günkü gibi ferahlığını koruyor.

Sıcak Ancak Yıkanabilir
Flotex’in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Aynı zamanda inatçı lekeler için, buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak, derin bir mekanik temizlik yapılabilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex’in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir. Flotex’in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

Güvenli ve Ses Yutucu
Flotex, sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelen oda içi ses etkisini düşürme özelliği taşırken (Class A) aynı zamanda da iyi bir darbe sesi indirme performansı sunuyor (>20dB). Flotex, düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE’nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.