...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Eternal Original PVC Zemin Kaplama

Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Teknik Özelliklerini Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Kalınlık2 mm
Aşınma Tabaka Kalınlığı0,7 mm
Uzunluk Genişliği± 25 m x 200 cm

Çok Yoğun Ticari Yoğun Hafif Endüstriyel Yangın Dayanımı Kayma Direnci

Katalogu Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Uygulama Talimatlarını Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Cevresel Ürün Beyanı Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

MSDS Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

LRV-DSDC Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

DOP Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Neden Eternal Original PVC Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

Eternal Original PVC zemin kaplama serisi trafiği yüksek ofis ve mağazalar, sağlık ve eğitim kurumları için dayanıklı bir PVC zemin döşeme çözümdür. Estetik görünümü fonksiyonellik ile buluşturan bu seri ahşap ve beton yüzey görünümlü seçenekleri ile fark yaratıyor.

Eternal Original neredeyse her koşul için uygun, dayanıklı bir heterojen PVC zemin kaplama koleksiyonudur. Eternal Original ürünleri için standart bir temizlik uygulaması yeterlidir. PUR yüzey koruması uzun yıllar boyunca aşınmayı önler. Koleksiyon 4 farklı tasarımda sunulmaktadır. Popüler ahşap ve beton görünümleri ile çok çeşitli renklerde alternatif içeren Smaragd tasarımlarından oluşur.

Eternal PVC Zemin Kaplama Çevresel Yaklaşım

 • Eternal vinil zeminlerimiz tabanları yaklaşık olarak %50 geri dönüştürülmüş içerikten oluşur ve ftalat içermez.
 • Tüm vinil koleksiyonlarımız kimyasal içerik için mümkün olan en yüksek akım ile, gelecekteki REACH uyumluluk standartlarını karşılayan özelliklerde, Avrupa’da üretilir.
 • Elektriğin %100’ü yenilenebilir kaynaklardan gelir ve vinil üretim tesislerimiz ISO 14001 sertifikası alan etkili bir çevre yönetim sisteminin parçasıdır.
 • Vinil ürünlerimizde akıllı malzeme yapıları ve dayanıklı yüzeyler kullanıyoruz. Mikro-kabartma teknolojisi kimyasal temizlik ihtiyacını azaltır ve zeminin ömrünü uzatır.
ahşap desenli PVC zemin kaplama
Eternal Original PVC zemin kaplama uygulama görseli

PVC Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler PVC zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Ahşap zeminlerin üzerine uygulama yapmak risklidir. Yapıştırıcılar su bazlı olduğundan ahşap zeminin üzerine yapılan PVC yer kaplaması uygulamalarında zaman içinde hava kabarcıkları oluşarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla mevcut ahşap zeminin sökülerek Tesviye Şapı ile düzeltilmesi tavsiye edilir..

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan Rulo PVC yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermeyebilir. Yükseltilmiş döşeme üzerine, Rulo PVC yerine, Karo PVC Zemin döşemesi (LVT Zemin Kaplaması) yapılması önerilmektedir.  Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler.

PVC Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

PVC yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

Eternal Original PVC Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

PVC zemin döşeme malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgi

Kalınlık 2,0 mm
Uzunluk Genişlik 200cm x 25m
Aşınma Tabaka Kalınlığı 0,7 mm

Çok Yoğun Ticari Yoğun Hafif Endüstriyel Yangın Dayanımı Kayma Direnci

 

Teklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Eternal Original PVC Zemin Kaplama

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.