EN TR

İpek Baycan Mimarlık tarafından tasarlanan Pupa Teknik ofisi iç mekan projesi Maltepe’de bulunuyor. Karo Halı zemin kaplama satış ve uygulaması Anıl Zemin Market tarafından yapıldı.

Ofis alanların tercih edilen Tessera Cloudscape karo halı modeli, hem teknik performans, hemde görünüm açısından mimari konsepti tamamlamaktadır. 

Pupa Teknik, binanın köşesinde dubleks bir daire üzerinde en üst katta bulunan iki katlı bir ofis alanıdır. Çalışma tarzlarıyla ilgili olarak; ortakların, projenin merkezinde ofisin ortak alanını bırakarak kendilerine ait ayrı odalara ihtiyaçları vardı. Mimarlar, binanın cephelerindeki ofis odalarını hizalayarak perspektifleri açmak için bir yerleşim planı hazırladılar. Koridor boyunca sirkülasyon aksları için direkt güneş ışığı alması amacıyla cam cepheler tesis edilmiştir. Konsept, koridorun sonunda ortak ofis buluşma noktasını açan ofis iç cephelerinin bükülmüş konumuyla perspektifler üretmekten türetilmiştir. Koridorun sonundaki bu vaha, yaratıcı ofis ortamı için olanaklarla zenginleştirilmiş gündelik çalışma ve anlık toplantılar için bir toplanma alanı görevi görüyor.

Referans Yeri
Maltepe (İstanbul)
Proje Tipi
Ofis
Uygulayıcı Zemin Firması
Anıl Zemin Market
Tamamlanma Tarihi
2021
Proje Ofisi
İpek Baycan Mimarlık
Yaklaşık Uygulama Alanı
240 m2
Kullanılan Ürün Grupları
Karo Halı

Kullanılan Ürünler

İlgili Referans İçerikleri

Shopping Basket