...
Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Mflor Hokido Ash LVT Zemin Kaplama – Glue Down

Renk Seçenekleri

Teknik Bilgi

Mflor LVT Zemin Kaplama Teknik Bilgisi İçin Tıklayınız

Mflor LVT Zemin Kaplama Kurulum Klavuzu İçin Tıklayınız

Mflor LVT Zemin Kaplama Bakım ve Kullanım Klavuzu İçin Tıklayınız

Mflor LVT Zemin Kaplama Garanti Kapsam Klavuzu İçin Tıklayınız

Neden Mflor Hokido Ash LVT Zemin Kaplama Tercih Etmeliyiz?

İnce dişbudak ağacı dokusu ve şeritlerin açık renklendirilmesi, Hokido Ash koleksiyonuna her iç mekana uyan sakin ve nötr bir görünüm kazandırır. İster ev için, ister ofis benzeri ticari zeminleriniz için yüksek dayanım ve göz alıcı görünüm elde edebilirsiniz. Plakaların kalınlığı 2,0 mm olup kenarları yuvarlatılmıştır. Aşınma tabakası en az 0,3 mm kalınlığındadır. Mflor Hokido Ash LVT Zemin Kaplamaları çok dayanıklı, rahat, aşınmaya dayanıklı, ses emici ve temizlenmesi kolaydır. 

LVT Zemin Kaplama Uygulama Talimatları

Zemin uygulaması yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler LVT – LVP zemin döşemesi uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı(Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan LVP – LVT yer kaplaması uygulamaları umulduğu gibi sonuç vermekte olup, lokal tadilat ve yükseltilmiş döşeme altındaki tesisata müdahale etmek çok kolaydır.  Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. 

LVT Zemin Uygulama Ortamı ve Koşulları

LVT – LVP yer kaplama uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra LVT – LVP yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış LVT LVP yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

Mflor Hokido Ash LVT Zemin Kaplama Uygulama Alanları

 • Ofis – Büro Zeminleri
 • Banka Şube ve Yönetim Ofisleri
 • Kamu Kurum ve Kuruluş Zeminleri
 • Hava alanı – Hava limanı Zeminleri
 • Kongre Salonu Zeminleri
 • Tiyatro Salonu Zeminleri
 • Sinema Salonu Zeminleri
 • Fuar Alanı Zeminleri
 • Otel Zeminleri
 • Mağaza – Showroom Zeminleri
 • Sağlık Hizmetleri
 • Hastane Zeminleri
 • Okul – Üniversite Zeminleri

Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

LVT – LVP zemin döşeme malzemesi uygulanacak zemin, düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

Tesviye şapı su bazlı bir ürün olduğundan LVT yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

Teknik Bilgi

Boyut121,92 x 22,86 cm
Kalınlık2,0 mm
Aşınmazlık Tabakası0,3 mm
Paket Miktarı (Adet)12
Paket Başına m2  3.34 m2
Kullanım Kategorisi23 Ağır ev kullanımı / 31 Hafif ticari kullanım
Zemin Türü20 – 03 mm Dryback (Glue Down) – YapıştırmaTeklif Formu

Daha Fazla, Zemin Kaplama Ürünlerimiz hakkında bilgi almak için; Vadi İstanbul Bulvar bulunan ofis-showroomumuzu ziyaret ederek inceleyebilirsiniz.
Daha ayrıntılı bilgi ve sorularınız için

Tel: +90 212 274 44 22

E-mail
info@anilzemin.com bilgi@anilzemin.com

TEKLİF FORMU

Mflor Hokido Ash LVT Zemin Kaplama – Glue Down

Teklif formunu gönderdikten sonra Müşteri Temsilcimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.