İtalyan mimar Alessandro Mendini ile işbirliği yapan Forbo, gelişmiş Aquajet teknolojimizle oluşturulan çok renkli paneller halinde satışa sunulan 6 adet renkli, yenilikçi zemin tasarımı gerçekleştirdi. 

“Marmoleum meets Mendini” koleksiyonu, hem daha cesur hem de daha yumuşak renk tonlarında sunulan 3 tasarımdan oluşuyor: Plato, Harlekino ve Proust. Bu renkli Mendini tasarımlarıyla zeminlerinize eşsiz bir görünüm kazandırın!

Teknik Bilgi

Kalınlık: 2,5 mm
Uzunluk Genişliği : 156 cm x 148 cm

E-Broşür

E-Broşürü Pdf Olarak Görüntülemek İçin Tıklayınız

Renk Seçenekleri

Renk seçenekleri için tıklayınız

Marmoleum & Harlekino

Harlekino – Mendini’nin kendisinin sembolü – ‘Marmoleum, Mendini’nin zemin kaplamalarıyla buluşuyor’ nun merkezinde. Parlak, renkli versiyon bir harlequin elbisesine, daha yumuşak versiyon ise mermerle harika birleşimde daha klasik bir görünüme sahip.

Harlekino 7 renkten oluşur. Elmas şekillerini tanımlayan çizgilerin rengi, odanın kenarında basit bir sınırda tekrar edilebilir.

Platonik & Plato

Plato tasarımı, pointillizmin ilkelerini yansıtır; fırça vuruşlarının çeşitli şekillerde üst üste yerleştirilmiş kare şekillere dönüştürülmesi. Plato parlak renkte (8 Marmoleum renkte) ve bir tanesi daha yumuşak tonlarla üretilmiştir.

Her siparişte Mendini’nin imzası, genel tasarıma dahil edilmeye hazır bir Marmoleum şeridinde verilir.

Marmoleum Zemin Bakımı

Marmoleum, yenilikçi çift UV katmanlı Topshield 2 tabakasıyla, maliyet ve performans olarak etkili ve yeni çözüm sunar

Temizlik ve bakım talimatları için tıklayınız.

Çevresel Yaklaşım

Marmoleum: doğal olarak muhteşem

% 97 doğal hammadde
% 72 hızla yenilenebilir
% 43 geri dönüştürülmüş malzeme

Doğal ve yenilenebilir malzemelerden üretilen Marmoleum, en sürdürülebilir esnek zemin döşemesidir. Ftalat, plastikleştirici ve mineral yağ içermez.

Marmoleum’u özel yapan hammaddeler:

● Keten bitkisi tohumlarından elde edilen ‘keten tohumu yağı’
● Ormanlardan gelen ‘odun talaşı’
● Kalenderleme işlemi ile üzerine linolyumun geldiği doğal destek; ’jüt’

Marmoleum, çevre dostu özelliklerinden dolayı dünya çapında pek çok kalite belgesi ve sertifikası sahibidir. Çevre uzmanlarının açıklamalarımızı onaylamasından gurur duyuyoruz. 

CO2 nötr zemin kaplaması
Marmoleum’un benzersiz özellikleri, doğal içerikleri ve modern üretim süreci nedeniyle, Marmoleum CO2 nötr bir üründür. [CO2 nötr döşeme] (cmspage: 31704; css-nAr) bölümünde Marmoleum’un sürdürülebilir karakteri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Topshield2, Forbo Flooring’in tüm Marmoleum zemin döşemelerine uygulanan yüksek performanslı UV yüzey kaplamasıdır. Topshield2, ilk günkü görünümü uzun süre korumak için lekelenmeyi, aşınmayı ve çizilmeyi önler ve daha düşük aralıklarda kolay temizlik ve bakım sağlar.

Teklif Al    <