ucuz ofis halısı, ofis halısı, leke tutmayan halı, anti bakteriyel halı

Leke Tutmayan Anti Alerjik Karo Halı : Flotex Karo Halı

Leke Tutmayan, Anti alerjik Flotex Karo Halı

Flotex, kullanıcılara yenilikçi bir zemin kaplamasından bekleyeceği her şeyi sunan yüksek teknoloji tekstil ürünüdür. Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.

Son derece istikrarlı
Flotex, her açıdan son derece dayaıklı bir tekstil zemin kaplamasının optiklerine sahiptir. İşlevsel ve dayanıklı olduğu kadar, diğer koleksiyonları gibi rahat temizlenebilen bir üründür.

Dayanıklı ve Konforlu
Flotex sertliğini ve dayanımını, su geçirmez köpük tabanı ve metrekareye düşen 80 milyon naylon 6.6. fiber liften oluşan yüzeyinden alırken, normalde yalnızca bir halının sağlayabileceği düşünülen sessizliği ve konforu da yaşatıyor.Sessiz, Aynı Zamanda Hijyenik
Naylon fiberler yalnızca ses absorbe etmek ve konfor sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda mekandaki ince toz ve alerjenleri yakalıyor, ıslak veya kuru temizleme sırasında da çaba harcamadan geri bırakıyor.
Flotex içerik yapısı gereği yıllar içinde oluşan küf ve kötü kokulara rağmen ilk günkü gibi ferahlığını koruyor.

Flotex’in sıkı naylon yüzeyi üzerinde biriken toz ve kirler günlük olarak elektrikli süpürge ile temizlenebilir. Aynı zamanda inatçı lekeler için, buharlı temizlik ya da minimum düzeyde geleneksel bir deterjan kullanılarak, derin bir mekanik temizlik yapılabilir. Basit bir temizleme işlemi bile Flotex’in orijinal görüntüsünü koruması için yeterlidir. Flotex’in geniş renk paleti ve tasarımı, ilk döşendiği gün gibi parlak ve canlı kalmasını sağlar.

Güvenli ve Akustik
Flotex, sessiz bir oda ve sessiz bir bina anlamına gelen oda içi ses etkisini düşürme özelliği taşırken (Class A) aynı zamanda da iyi bir darbe sesi indirme performansı sunuyor (>20dB). Flotex, düz ve eğimli yüzeylerde kullanım için HSE’nin ıslak ve kuru kayma standartlarını karşılar.

Flotex leke sınıflandırılması

Giriş sisteminin tasarımının binadaki sirkülasyon seviyesi veya binaya girebilecek leke çeşitliliği açısından uygun olmadığı durumlarda, kir ve nem iç mekan zemin kaplamasının yüzeyine taşınabilir.

Kir barındırmaz
Flotex, rengi ve desenine göre az ya da çok şekilde kirlenmeyi ‘saklayabilir.’ Nesnel test yöntemleri kullanılarak, tüm Flotex tasarımlarını ‘genel’ kiri saklama becerisine göre sınıflandırdık. Bu testlerin sonucunda, tüm ürünlerin referans sayısının yanında gösterilen bir kirlenme sınıflandırmasına da ulaşabilirsiniz.

Biyonik Zemin Kaplama Performansı 

Biyonik teknoloji, biyolojik method ve sistemleri doğada bulunan insan yapımı ürün ve süreçler ile birleştirir. Doğal yaşam ve bitki örtüsünden gelen bu teknoloji aktarımı, optimize edilmiş ve yüksek verimli ürünleri yaratmaya yardımcı oluyor. Bu sıradışı biyolojik teknolojinin en klasik örneği, lotus (nilüfer) çiçeğinin yapraklarında da gözlemlenebilen su ve kir tutmayan yüzeylerin geliştirilmesidir.

Flotex, ne tam anlamıyla bir tekstil ürünü, ne de bir esnek zemin kaplaması; bu iki ürünün avantajlarının birleşmesiyle oluşan özgün yapısı sayesinde, genel mekanlarda gerekli olan her tür şarta uygun kullanım sağlıyor.

Metrekaresinde bulunan 80 milyon naylon 6.6 fiber, bir bambu yapısı kadar dayanıklı olmasına rağmen aynı zamanda bir yosun yüzeyi kadar yumuşak. Islak ve kuru ortamlarda, tıpkı bir kertenkele ayağı gibi, (R13) kayma direncine sahiptir.

Toz ve Alerjenleri yakalama
Flotex yüzeyi, tıpkı çiçeklerin arasında gezerek polen toplayıp, daha sonra dağıtan bir bal arısı gibi, ince toz ve alerjenleri ortamdan topluyor ve basit bir temizlik işlemi sırasında tamamiyle serbest bırakıyor. Flotex üretiminde kullanılan hassas baskı teknolojileri, doğada bulunan zengin renk paletinden, en küçük detaya kadar her türlü desenin üretilmesine olanak sağlıyor.

 

Comments are closed.