Karo Halı Kullanım Alanları?

Karo Halı Kullanım Alanları?

Karo halılar; ofis halısı, banka merkez ve şubeleri, okullar, hastaneler, sinema salonları, konferans salonları, showroom alanları olmak üzere birçok ticari tip alanda tercih edilmektedir. Karo halılar kullanım alanı çeşitliliği olarak geniş bir kitleye hitap etmektedir.

Karo Halı Tercih Nedenleri?

Karo Halı Kullanımı Ve Tercih Edilme Nedenleri?

Karo Halı tercih nedeni; bakımı düzgün yapıldığında uzun yıllar kullanılır. Kolayca sökülüp takılabilirler. Yükseltilmiş Döşeme üzeri uygulama ise, aşağıda bulunan tesisata kolayca ulaşılabilir. Karo halılar aynı zamanda yüksek akustik performansa sahiptirler. Bütün bu avantajlarından dolayı özellikle ofislerde, otellerde, konferans salonlarında, sinemalarda ve kamu binalarında sıklıkla tercih edilir.

Karo Halı Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Karo Halı Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir?

Karo Halı Zemin Kaplama Avantajları; Karo halılar ortamın akustiği ve ses yalıtımını iyileştirme konusunda diğer zemin kaplamalarına göre büyük bir üstünlüğe sahiptir. Sayısız renk ve desen seçenekleri ile mimarın dizayn konusundaki ihtiyaçlarına fazlası ile cevap verirler. Tozları hapsederek ortamda serbestçe dolaşmalarını önlerler ve böylece diğer zemin kaplama malzemelerine göre daha iyi bir hava kalitesi sunarlar. Anti bakteriyel ve Anti allerjik özellikli olanları vardır. Son derece estetik ve sıcak bir ortam yaratırlar. Anti statik özellikleri sayesinde üzerlerinde statik elektrik barındırmazlar. Bu sayede sağlıklı bir çalışma ortamı sunarlar. Yüksek oranda geri dönüştürülmüş ham madde kullanımı ile diğer zemin kaplamalarına oranla çok daha çevrecidirler. Montajı hızlı ve kolaydır.

Ofis Halı Fiyatları?

Ofis Halı Fiyatları?

Ofis Halısı fiyatları, kullanılan iplik cinsine ve kalitesine, hav ağırlığına, dokuma sıklığına, dokuma teknolojisine, üzerinde kullanılan desenin boyutlarına, mümkün olması durumunda yapılacak olan özel tasarımlara ve grafik baskılara göre değişiklik gösterir. Fiyatlandırma ülkemizde ve dünyada çoğunlukla m² birim fiyatı üzerinden yapılır. Boyutları kare ya da dikdörtgen şeklinde olabilir. Her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur. Polipropilen halılar genelde daha düşük bütçeler için uygun olsa da  kulanım ömürleri Polyamid iplikli halılara göre daha kısadır. Polyamid iplikli halılar m² birim fiyat olarak Polipropilen den hafifçe daha yukarıda olsalar da kullanım ömrü düşünüldüğünde aslında daha ekonomiktirler.

Ofis Halısı Nedir?

Ofis Halısı Nedir?

Ofis Halısı Nedir? Ofis Halısı çoğunlukla iş yerleri, kamu kurumları, otel, okul, hastane gibi kurumların idari birimlerinde tercih edilen halılardır. Genellikle karo ( 50 x 50 cm) ya da plank ( 100 x 25 cm ve diğer ölçüler) şeklinde olan ve bazen de rulo şeklinde olan halılardır. Kolay sökülüp takılabilme özelliği yani modüler olması ön plandadır. Bu yüzden ofislerde karo ya da plank halılar rulo halılara göre daha fazla tercih edilirler. Karo ve plank halılar tıpkı post it mantığıyla çok kuvvetli olmayan bir yapıştırıcı ile zemine yapıştırılırlar. Rulo halılar ise kalıcı yapıştırıcı ile yapıştırıldığı için müdahale şansı yoktur. Ofis halıları neredeyse sınırsız renk ve desen seçeneklerine sahiptir. Bulunduğu ortamın akustiğini düzenler, hava kalitesini arttırır ve estetik bir görünüm kazandırır. Sigara ya da çamaşır suyu gibi aşındırıcı kimyasallardan zarar gördüğünde de kolaylıkla yenisi ile değiştirilebilirler.

Karo Halı Ebatları ?

Karo Halı Ebatları ?

Karo Halı Ebatları; Karo Halı boyutsal olarak geniş bir ölçü yelpazesine sahip olsa da çoğunlukla kolay sökülüp takılabilen modüler halıları ifade eder. Genellikle ülkemizde Avrupa standartı olan 50 x 50cm boyutlarındaki ürünler kullanılır. Ancak boyutları 61 x 61 cm olan bazı Amerikan halılarını da görmek mümkündür. Boyutları dikdörtgen şeklinde olan ( 100 x 25 cm vb ) halılar da karo halı kavramının içinde yer alırlar. Bunları ayırt etmek için Plank Halı denir. İpliklerin dokuma ve kesim tarzına göre bukle, velür ve tüfte gibi çeşitleri vardır.

Karo Halı Fiyatları ?

Karo Halı Fiyatları ?

Karo Halı fiyatları, Karo halıda kullanılan iplik cinsine ve kalitesine, hav ağırlığına, dokuma sıklığına, dokuma teknolojisine, üzerinde kullanılan desenin boyutlarına, mümkün olması durumunda yapılacak olan özel tasarımlara ve grafik baskılara göre değişiklik gösterir. Fiyatlandırma ülkemizde ve dünyada çoğunlukla m² birim fiyatı üzerinden yapılır. Boyutları kare ya da dikdörtgen şeklinde olabilir. Kare olanlar çoğunlukla 50 x 50 cm boyutlarındadır. Plank yani dikdörtgen olanlar ise çoğunlukla 100 x 25 cm ölçülerindedir. Her bütçeye uygun seçenekler mevcuttur.

Karo Halı Nedir?

Karo Halı ile ilgili Merak Edilenler

Karo Halı Nedir?

Karo halılar kare, dikdörtgen ebatlı halı parçalarında oluşan parça halılardır.

tuntex karo halı - ofis halısı, karo halı, ucuz karo halı, ucuz halı, ateco halı, petra halı, interface halı, plaza halısı, okul halısı, ithal halı, büro halı, karo halı istanbul - leke tutmaz halı - flotex halı - desenli halı
tessera leke tutmayan antialerjik renkli ofis halısı , karo halı , okul halısı , otel halısı , banka halısı , sinema ve konferans salonu halısı - ucuz karo halı
tuntex karo halı - ofis halısı, karo halı, ucuz karo halı, ucuz halı, ateco halı, petra halı, interface halı, plaza halısı, okul halısı, ithal halı, büro halı, karo halı istanbul - leke tutmaz halı - flotex halı - desenli halı

Ölçüleri ve Kullanımı Hakkında

48×48, 50×50, 60×60,100×100, 50×25, 100×25 cm vb birçok ölçüde üretimi yapılan, özellikle ticarı alanlarda kullanılan ticari tip halılardır. Uygulaması son derece basit olmasının yanı sıra herhangi bir deformasyon sonucu tadilat ve revize edilmesi son derece kolaydır. Çok fazla desen ve renk seçeneğine sahip olmaları, başlıca tercih edilme sebepleri arasında gelmektedir. buna ek olarak uygulama yapılan alan için tasarım odaklı bir zemin sunmasının ve zengin bir görünüm katması karo halı tercihine ek bir sebeptir.

tessera leke tutmayan antialerjik renkli ofis halısı , karo halı , okul halısı , otel halısı , banka halısı , sinema ve konferans salonu halısı - ucuz karo halı

Girişten Çıkışa Esnek Zemin Kaplama Çözümleri