ALLURA PREMIUM

 

 • Forbo, Allura Premium ile karakteristik malzeme ifadeleri ile ön plana çıkan doğa trendlerinden esinlenmiş 6 sofistike LVT tasarımından oluşan bir koleksiyon sunmaktadır.

  Allura Premium hepsi de yüksek kaliteli bir Lüks Vinil Karolar koleksiyonu ile sonlanan yenilikçi tasarım süreçleri ile yaratılmış olan ahşap, taş ve bir bufalodan oluşan şaşırtıcı bir koleksiyon sunmaktadır. Allura Premium 0.7 aşınma tabakasına sahiptir ve muhtelif tahta boyutları ile mevcuttur.

  • Hastane, klinik, yoğun trafiğe maruz kalan iç mekanlar
  • Ofis alanları
  • Okul, üniversite, yurtlar için
  • Ulaşım araçlarının kullanılan yüzeyleri
  • Alışveriş merkezleri
  • Konaklama tesisleri(otel, motel, pansiyonlar)
  • Hafif endüstriyel zeminler(üretim alanları)

 • Uygulama yapılacak zemin son derece düzgün ve pürüzsüz olmalıdır. Mermer, dökme mozaik veya benzeri çok düzgün zeminler PVC yer kaplaması uygulamak için oldukça uygundur. Beton zeminler , çok düzgün atılmış helikopter şapı değilse kesinlikle iyileştirilmek zorundadır. Bunun için üretilmiş Tesviye Şapı (Self-Leveling) adı verilen çimento esaslı ürünler bulunmaktadır.

  Ahşap zeminlerin üzerine uygulama yapmak risklidir. Yapıştırıcılar su bazlı olduğundan ahşap zeminin üzerine yapılan PVC yer kaplaması uygulamalarında zaman içinde hava kabarcıkları oluşarak hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilmektedir. Dolayısıyla mevcut ahşap zeminin sökülerek Tesviye Şapı ile düzeltilmesi tavsiye edilir..

  Yükseltilmiş döşemelerde, mevcut yükseltilmiş döşeme üzerine sonradan PVC yer kaplaması uygulaması umulduğu gibi sonuç vermeyebilir. Yükseltilmiş döşeme firmalarının fabrikalarında, preslenerek elde edilmiş plakalar son derece sağlıklı sonuç vermektedirler. .

  Döşeme Ortamı ve Koşulları

  PVC yer kaplaması uygulaması yapılacak alanlar temiz, tamamen kapalı ve havadan etkilenmeyecek durumda olmalıdır. Uygulama yapıldıktan sonra PVC yer kaplama malzemesinin zarar görmemesi için kapı kasalarının önceden takılmış olmasında, Boya uygulamasının tamamlanmış olmasında, Asma tavan uygulamalarının bitirilmiş olmasında, Kalorifer peteklerinin ve tesisat işlemlerinin sonlandırılmış olmasında yarar vardır. Bu ve benzeri kalemlerin sonlandırılmamış olması halinde diğer işçilerin uygulamaları esnasında zemine verecekleri zarar düşünülerek, uygulaması tamamlanmış PVC yer kaplama malzemelerinin 2 mm’ den ince olmayan naylon sergilerle korunması gereklidir. Ortam ısısı 15 derecenin altında olmamalıdır. Uygulama öncesi tüm rulolar dik konumda bekletilmelidir.

  Tesviye Şapı (Self-Leveling) ve Uygulaması

  PVC yer kaplama malzemesi uygulanacak düzgün olmayan zeminlerde Tesviye Şapı ile düzeltme yapmak gerekir. Tesviye Şapı çimento esaslı bir şap türü olup, sadece milimetrik düzeltmeler için kullanılmaktadır. Yani uygulama yapılacak zeminin satıhda düzgün olmasını sağlamak için kullanılır.

  Belli oranlarda su ile karıştırılarak kıvamına getirilen tesviye şapı zemine mala yardımıyla yayılır. Kendiliğinden seviyeye gelen bir şap olduğundan zemindeki kod farklılıklarını ortadan kaldırır.

  Tesviye şapı max. 5 mm kalınlığında uygulanmaktadır. Su bazlı bir ürün olduğundan PVC yer kaplaması uygulamasına geçilmeden önce tesviye şapının nem ölçer ile ölçülmesi , kurumamış yerlere kesinlikle uygulama yapılmaması gerekmektedir.

 • Heterojen ürün olması nedeni ile bakım gerektirmeyen PVC Rulo malzemeyi, nemli moblu, PH değeri 7 den düşük olmayan deterjanlar ve orta sertlikte mobla yapılan makineli temizlik sayesinde hem uzun ömürlü hem de temiz olarak çok uzun yıllar kullanabiliriz.


TRACE OF TIME 100×100 cm

 

TRACES OF TIME ’ın yumuşatılmış paslı metal efekti ve 1m x 1m formatı sofistike, nötr bir zemin ortaya çıkarır.


RAW EDGE 150×28 cm 

 

En ham haliyle, kereste. RAW EDGE ’in özel tahta tasarımı testerenin doğal çizgisini ve kesitini yansıtan yatay & dikey kabartmayı birleştirmektedir.


PLYWOOD 75×50 cm 

 

PLYWOOD ’un karo formatı gerçek kontrplağı daha ufak bir boyutta taklit ederek aldatıcı bir görünüş ve duyguya sahip modern, pratik bir zemin kaplaması yaratır.


SHADOW 120 x20 cm

 

SHADOW ahşap tahtalar her bir döşeme tahtasının tüm uzunluğu boyunca açıktan koyuya doğru gitmekte ve böylece etkileyici ve atmosferik bir iç mekân elde edilmektedir. Geniş desen tekrarı ve büyük tahta boyutu nedeniyle her bir döşeme tahtası farklıdır ve IRE bu zemin kaplamasının diğer hiçbirinde olmadığı gibi hayat kazanmasını sağlar.


SOLID OAK 120×20/ 50×15 cm

 

SOLID OAK döşeme tahtaları çarpıcı bir görünüme ve duyguya sahiptir; bu masif bir aşınma tabakasının kullanılması ve bunun da derin ve bariz bir kabartma cilası ile pekiştirilmesi ile başarılmıştır. Sonuçta ortaya çıkan mat yüzey ışığı hoş bir biçimde yansıtmaktadır.


BUFFALO 100×15 cm

 

BUFFALO hafif ancak unutulmayacak bir etki yaratır; bu doğal renklerden oluşan uyumlu bir paletle aşırı derecede büyük bir desen tekrarının birleştirilmesi ile başarılmıştır.